Zuzana (39): Vrátila jsem se domů dříve a přistihla dceru v trapné situaci. Už několik dní se mi vyhýbá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena stud
Zdroj: Shutterstock

Zuzana se toho dne vrátila domů dříve, než její dospívající dcera čekala. Situace ale nahrála tomu, že Zuzana nechtěně musela změnit odpolední plány a domů se vydala o dvě hodiny dříve.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Pro její dceru Magdu bylo překvapením, když se Zuzana najednou objevila ve dveřích. Podle Zuzany ji totiž přistihla v situaci, která pro ni byla trapná. Od toho dne se jí dcera vyhýbá.

Dcera zrovna procházela pubertou

Zuzana se nám hned v úvodu svého e-mailu svěřila, že její dcera Magda zrovna prochází pubertou.

„Dcera má zrovna to životní období, kterého se asi každý rodič děsí,“ píše Zuzana. „Jediné, co ji v poslední době zajímá, je mobilní telefon, který prakticky nedá z ruky,“ pokračuje.

Téhle její zálibě jsem nikdy nepřišla na chuť

„Samozřejmě moc dobře vím, že je moje dcera aktivní na sociálních sítích,“ dozvídáme se od Zuzany. „V dnešní době je to mezi mladými bráno tak, že kdo ty sociální sítě nemá, ten zkratka není dostatečně in,“ vysvětluje.

Vzápětí dodává, že ona tomu nikdy nepřišla na chuť. Přiznala se, že moc neporozuměla tomu, co všichni mají na tom natáčení videí.

„I Magda se na sociálních sítích často snaží vymýšlet nějaký zajímavý obsah,“ píše Zuzana. „Zpravidla se tím ale nechlubí, maximálně mi čas od času ukáže nějakou fotku nebo video, které natočila. Většinou si to ale nechává pro sebe,“ dodává.

Očividně nečekala, že se vrátím domů tak brzy

Toho dne ráno Zuzana informovala Magdu o tom, že si odpoledne po práci zajde s kamarádkou na kafe. Byla si vědoma toho, že dcera určitě uvítá, že bude mít odpoledne byt jenom sama pro sebe. I její manžel měl totiž toho dne celodenní službu.

„Kamarádka mi ale napsala, že musí nečekaně k doktorovi, proto jsme schůzku odvolaly,“ vysvětlila Zuzana, proč se domů vydala nečekaně brzy. „Dcera mě očividně nečekala, její výraz, když jsem se objevila ve dveřích, mluvil za vše.“

Asi to vnímá tak, že jsem ji ztrapnila

Ve chvíli, kdy se Zuzana vrátila domů, Magda zrovna natáčela video na Instagram. Byla do natáčení zabraná, proto si v první chvíli své matky stojící opodál vůbec nevšimla.

„Najednou se na mě otočila a byla úplně bledá,“ popisuje Zuzana. „Řekla něco v tom smyslu, že jsem ji ztrapnila, a okamžitě se zavřela v pokoji. Přitom jsem ji jen viděla tancovat na hudbu, nic jiného v tom nebylo,“ diví se Zuzana, proč se její dcera uzavřela do sebe.

Už několik dní se mi vyhýbá

Od té doby uplynulo už několik dní a Zuzana má pocit, že se jí Magda od té chvíle vyhýbá. Přitom si myslí, že se nestalo nic tak hrozného.

„Asi se nedokážu vžít do myšlení třináctileté holky,“ píše Zuzana. „Nevím, jestli se mým příchodem cítí opravdu natolik ponížená, nebo co stojí za tím, že se poslední dny chová tak divně. Nechci do toho příliš rýpat, asi nechám situaci vyšumět,“ uvažuje.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články