Představiteli klaďase Bobbyho ze seriálu Dallas chladnokrevně zavraždili rodiče. Vyrovnal se s tím nevšedním způsobem

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
bobby dallas
Zdroj: Profimedia

Legendárního Bobbyho z Dallasu či Franka ze seriálu Krok za krokem ztvárnil jeden herec, Patrick Duffy. Dnes mu je sedmdesát jedna let a v životě si zažil své i přes bohatou kariéru. V roce 1986 ho poznamenalo neštěstí, které se týkalo jeho rodičů.

Po herectví toužil už od dětství

Patrick Duffy se narodil roku 1949 a už na střední škole ho to táhlo k herectví, v roce 1971 jedna už se mohl pyšnit titulem z tohoto oboru.

Měl ale namále, jelikož na vysoké škole mu praskly hlasivky, což mu znemožnilo praxi. On si však poradil a pracoval jako učitel pantomimy a vedl pohybové kurzy.

Neskonalou slávu mu však přinesl seriál Dallas o životě bohaté texaské rodiny, konkrétně pak role klaďase Bobbyho Ewinga.

Ta byla velmi oblíbená, Duffy se však v sezóně 1984–1985 rozhodl odejít. Seriál opustil na rok, ale nedalo mu to a vrátil se ve slavné sprchové scéně.

Jeho otec je vyrazil z hospody. Vrátili se pomstít

18. listopadu 1986 herce postihlo příšerné neštěstí. Jeho rodiče byli zavražděni dvěma mladými muži, Kennethem Millerem a Seanem Wentzem. Ti zaútočili na hospodu, jíž právě Patrickovi rodiče vlastnili.

Jednalo se o ozbrojenou loupež, z níž bohužel matka ani otec nevyvázli živí. A to jen proto, že oba mladíky Patrickův otec předtím z hospody vyrazil, tak se vrátili pomstít.

O to více z této skutečnosti mrazí při zjištění, že chladnokrevný zločin spáchali dva náctiletí chlapci. Oba byli obviněni z vraždy a dostali trest sedmdesáti pěti let strávených ve vězení. V roce 2001 Went přiznal, že on byl ten, kdo osudného dne pálil z pistole. Jeho kolega tak byl osvobozen v roce 2007.

Buddhismus a smrt milované ženy

Patrick se se smrtí obou rodičů těžko vyrovnával. Přiznal ale, že mu pomohl buddhismus, na nějž se dal.

V roce 2017 ho však potkala další nepřízeň osudu, zemřela mu milovaná žena Carlyn Rosser. Zanechala mu dva syny a sám herec jí je věrný a dodnes se považuje za ženatého muže.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články