Milada (59): Kartářka mi dala naději a já se na ni upnula. Osud ale zamíchal kartami úplně jinak

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena smutek
Zdroj: Shutterstock

Miladino manželství bohužel skončilo rozvodem. Po třiceti letech manželství se její muž Oldřich rozhodl vydat vlastní cestou. Milada se ale nevzdala naděje, že si to třeba ještě rozmyslí. Dokonce kvůli tomu navštívila i kartářku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

A ta jí dala velkou naději. Vše totiž napovídalo tomu, že se k sobě s manželem skutečně vrátí. Na tuhle představu se Milada upnula. Byla si jistá, že se kartářka neplete. Jenže osud to vymyslel jinak.

Uvědomil si, že chce v životě ještě něco zažít

Milada a Oldřich spolu byli třicet let. Mají dvě již dospělé děti, které se už dávno postavily na vlastní nohy. Před nějakou dobou to s manželstvím začalo jít z kopce.

„Manžel začal trávit hodně času někde venku, ať už v dílně, nebo prostě někam chodil,“ vysvětluje Milada. „Vnímala jsem to tak, jako že si hledá záminky, aby se mnou nemusel být doma,“ dodává.

Netrvalo to dlouho a Oldřich se projevil. Řekl své ženě, že chce v životě ještě něco zažít. Že má ale pocit, že ho po jejím boku už nic nového nečeká. A tehdy poprvé zaznělo slovíčko rozvod.

Souhlasila jsem, ale rozvádět jsem se nechtěla

„Když manžel vyslovil, že se chce rozvést, byl to pro mě obrovský šok,“ netají se Milada. „Nějakou dobu jsme kolem toho tématu kroužili a pak to byla hotová věc. Souhlasila jsem, ale rozvádět jsem se nechtěla,“ svěřuje se.

Milada sice rozvodové papíry podepsala, od začátku ale doufala, že si to manžel rozmyslí. Proběhlo rozvodové řízení, Oldřich se odstěhoval a Milada musela přijmout fakt, že tohle se jen tak nezmění.

Stále jsem doufala

I když Milada zůstala sama v prázdném bytě a Oldřich si našel podnájem na druhé straně města, nevzdávala se naděje, že se k ní manžel vrátí.

„Doufala jsem, že se mu po mně začne stýskat,“ píše Milada. „Kolegyně viděla, jak se trápím, a poslala mě ke kartářce. A ta mi dala naději. Prý vidí v kartách, že se dáme s manželem opět dohromady. A prý to nebude tak dlouho trvat,“ vysvětluje.

Upnula jsem se na to

„Nežila jsem pro nic jiného než pro tu představu, že budu opět s mužem, kterého jsem stále milovala,“ pokračuje Milada, která si po návštěvě kartářky ani nepřipouštěla, že by to mohlo být jinak.

Asi půl roku po rozvodu ale přišel obrovský šok. K Miladě se donesla zpráva, že se její bývalý manžel bude ženit. S něčím takovým Milada rozhodně nepočítala.

Jak se to mohlo stát?

„Ta zpráva mě zdrtila,“ netají se Milada. „Od známých jsem se dozvěděla, že má už nějakou dobu známost, prý je to nějaká mladší žena, a teď se dokonce chtějí brát. Semlelo mě to,“ píše upřímně.

I když Milada věřila kartářce, která jí slibovala hory doly, osud to nakonec vymyslel jinak. Oldřich se skutečně oženil a podle všeho byl opravdu šťastný. Miladě zbyly jen oči pro pláč. V závěru e-mailu totiž přiznala, že Oldřicha stále miluje.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články