Mnoho žen svou slast jen předstírá. Vědecká studie odhalila, koho se to týká

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Predstiraat orgasmus
Zdroj: Shutterstock

Psychologové zjistili, že ženy, které vydělávají více peněz než muži, mají dvakrát vyšší pravděpodobnost, že předstírají orgasmus. Je možné, že méně vydělávající muži se nemusí cítit tak mužně.

Vědci z Floridy zkoumali 157 žen a jejich intimní vztah s mužem. Zjistili, že ty, které vydělávaly více peněz, předstíraly orgasmus dvakrát častěji.

To, kolik muž vydělává, může být příčinou toho, že ženy svůj orgasmus pouze hrají. Toto vědomí může být pro muže jedním z nejhorších zážitků.

Muži se stávají zranitelnějšími

Muži, kteří vydělávají méně než jejich partnerka, mohou mít menší a křehčí pocit mužnosti z důvodu zažitého stereotypu, že muži jsou hlavními živiteli. Stávají se více zranitelnými.

V důsledku toho se ženy snaží být k muži laskavé a zmírnit jeho nejistotu. Chtějí posílit jejich ego, tak předstírají orgasmus během intimních chvilek.

Odborníci dodávají, že ochrana pocitu mužnosti partnera má i své stinné stránky. Ženy pak nedosahují svého uspokojení, což má také své následky.

Podle průzkumu z roku 2020 předstírají orgasmus muži i ženy v průměru čtyřikrát za měsíc. Co se týče žen, pak předstírá jedna z pěti. Obecně ženy upřednostňují před svými vlastními potřebami a uspokojením to, co si myslí, že jejich partneři potřebují.

Studii vedla profesorka Jessica Jordanová, psycholožka na univerzitě v jižní Floridě. Tvrdí, že pokud společnost vytvoří standard mužství, který je nemožný a nelze jej udržet, nikdo tím nevyhraje ani nezíská.

Přes sto žen, které se účastnily průzkumu, uváděly procento času, kdy mají orgasmus se svým partnerem; čas, kdy orgasmus předstírají a frekvenci pohlavního styku.

Téměř 30 procent z nich vydělávalo více než jejich partneři. Ženy dosahovaly orgasmu v průměru v 64 procentech případů, přičemž předstíraly jen v 18 procentech času. Výsledky ukázaly, že ty, které vydělávaly méně než muž, předstíraly dvakrát méně.

Profesorka a její kolegové provedli ještě jednu zajímavou studii. Shromáždili data od 283 jiných žen a zjistili, že čím více vnímaly partnerův pocit mužnosti jako zranitelný, tím více zažívaly úzkost, což zase předpovídalo nižší míru orgasmů.

Ženy také vykazovaly v intimitě mnohem horší komunikaci, která nebyla upřímná. Nebyly také schopné přiznat, kdy měly nebo neměly orgasmus.

Chyba není ani na jedné straně

Závěrem Jordanová podotkla, že výsledky by neměly být interpretovány jako chyba muže ani ženy. Ženy jsou vedeny k tomu, aby chránily partnerův pocit mužnosti a muži naopak nedělají nic, aby v ženě vyvolali pocit, že je její upřímná zpětná vazba vítaná.

Budoucí výzkumy by měly prozkoumat tento fenomén včetně párů stejného pohlaví. Existují dva myšlenkové směry v předstírání orgasmu. Nejde jen o to zalíbit se partnerovi, předstírání může intimní život také zlepšit a zvýšit pravděpodobnost, že člověk dosáhne skutečného orgasmu.

Zdroje: dailymail.co.uk, digitalcommons.usf.edu
Autor: Silvie Grulichová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články