Šokující příběh mladíka, který umlátil k smrti své rodiče, aby mohl uspořádat party

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Muz s kladivem
Zdroj: Shutterstock

Tyler Hadley byl problémový teenager, který navštěvoval střední školu Port St. Lucie na Floridě. Jednou pořádal doma velkou party a všichni si mysleli, že jeho rodiče odcestovali mimo město. Zřejmě nikdo nevěděl, co se doopravdy stalo.

Tyler celý týden tvrdil svým přátelům, že uspořádá party. Nikdo mu však nevěřil, jelikož jeho přísní rodiče by určitě nesouhlasili. Když se ho zeptali, zda jeho party stále platí, odpověděl pouze, že na tom pracuje.

Party mohla začít

V sobotu 16. července 2011 večer Tyler zveřejnil zprávu na svém facebooku, že se u něj party koná, ať všichni přijdou. Přesto jeho přátelé zůstávali nedůvěřiví, obávali se, že se jeho rodiče vrátí. Tyler je ubezpečil, že se určitě nevrátí, že mu mají věřit.

Před půlnocí se začali scházet přátelé a večírek mohl začít. Dorazili také teenageři, kteří se s Tylerem znali jen od vidění. Tyler byl ve škole tichý, projevoval se jen neverbálními projevy, i když občas měl sklony k náhlým, nesmyslným výbuchům.

Avšak ve městě se nikdy nic nedělo, a tak byli všichni rádi alespoň za nějakou zábavu. Port St. Lucie totiž nemělo žádný přístup na pláž, žádné centrum, žádné místo, kde by se teenageři mohli scházet. Dokonce i parky byly v noci uzavřeny.

Zanedlouho bylo v domě kolem sto mladistvých. Většina z nich ani Tylera neznala. Tyler se zpočátku zdál být úzkostlivý, jako by byl na extázi. Měl rozšířené zorničky a neustále si mnul ruce a nervózně zatínal pěsti. Ačkoli všichni dělali v domě nepořádek, zdálo se, že ničení Tylera znepokojuje méně než hluk, který by mohl přilákat policii. Když se někdo zeptal, kde jsou jeho rodiče. Každému odpověděl něco jiného.

Náznaky, kterým nikdo nevěnoval pozornost

V jednu chvíli Tylerův kamarád poznamenal, že cítí mrtvé lidi. Také bílá klávesnice byla lepkavá od nahnědlé zaschlé tekutiny. Nikdo tomu ale nevěnoval žádnou pozornost. Když se odněkud ozvalo, že zabil své rodiče, všichni se jen začali smát.

Večírek zmeškal Tylerův kamarád Markey Phillips, se kterým se dva týdny předtím poflakovali u Markeyho doma. Z ničeho nic Tyler vyhrknul, že chce zabít své rodiče, a pak uspořádat velkou party. Že to ještě nikdy nikdo neudělal. Znělo to tak šíleně, že Markey usoudil, že je to vtip.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený _sk24 (@_sk24)

Podivných věcí se během večírku událo ještě několik. Jeden chlapec například zjistil, že hlavní ložnice je zamčená a pod dveřmi je šmouha, která vypadala jako olejová barva a někdo se ji neúspěšně snažil setřít.

Přiznal se nejlepšímu příteli

Tyler ten stres již nemohl nevydržel. Přátelům sdělil, že udělal něco moc špatného a že se půjde zabít nebo skončí na hodně dlouhou dobu ve vězení.

Co se přesně stalo pověděl jen svému nejlepšímu příteli z dětství Michaelovi. Ukázal mu krvavé stopy v garáži, auta obou rodičů, která stále byla zaparkovaná venku a nakonec i ložnici, kde byla mrtvá těla a velká kopa krvavých ručníků.

To odpoledne před večírkem schoval Tyler mobily svých rodičů, aby si nemohli zavolat pomoc. Pak si vzal tři pilulky extáze a v garáži našel kladivo. Jeho matka pracovala v domě u počítače, když ji Tyler zapíchnul ostrý konec kladiva do hlavy.

Stejným způsobem ubil i svého otce, kterého přivolaly výkřiky své ženy. Pak těla spolu s důkazy ukryl v hlavní ložnici.

Michael byl tak v šoku, že vyběhl z ložnice ven. Zatím si to však nechal pro sebe. Zanedlouho všichni teenageři nasedli do svých aut a vydali se na další večírek. Rozruch odjíždějících aut spolu s hlasitou hudbou byl už na Tylerovy sousedy příliš. Zavolali policii.

Když dva policisté dorazili na místo, bylo již na večírku méně než dvacet lidí. Všichni ztichli, Tyler s policisty chvíli mluvil, a když odešli, party začala nanovo. Zanedlouho se začali vracet i ostatní přátelé, jelikož pozvánka na další večírek v sousedství byl jen žert.

Party pokračovala téměř do pěti hodin, když Tylera přijela policie zatknout. Michael Mandell ho udal a všechno jim řekl. Tyler skončil ve vězení.

Existuje několik spekulací, proč to Tyler udělal. Jednalo se o opravdu problémového teenagera, který měl za sebou již několik deliktů. Také byl pod velkým tlakem rodičů, kteří jej nenechali být sám sebou. Tyler bral kromě drog i různé druhy pilulek a antidepresiva, často se u něj střídaly nálady.

Tyler svého činu později litoval a odpustil i Michaelovi. Jeho party se však zapsala do historie města i do paměti těch, kteří tam byli.

Zdroj: rollingstone.com, idnes.cz
Autor: Silvie Grulichová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články