Vojtěch (48): Zamiloval jsem se do mladší. Svou rodinu přehlížím a děti mi to vyčítají

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rozpad rodiny
rozpad rodiny

S manželkou jsem měl z počátku šťastný vztah. Po svatbě se nám narodila dcera a dva roky na to přišel další potomek. Zdálo se, že nikde nebudu šťastnější než vedle nich. Jenomže čas šel a vztah začal být stereotypní a nudný. Nejen pro mě, ale i pro mou ženu. Oba jsme si po čase začali všímat, že už nám to neklape. A když jsem svojí ženě oznámil, že někoho mám, ani ji to nepřekvapilo.

Denisu jsem poznal na jedné pracovní přednášce, po které jsem s ní zašel na kafe. Něco málo jsme vypili a nakonec skončili u ní doma. Ráno jsem sám sobě namlouval, že to byla chyba a snažil se jí nějaký čas vyhýbat. Jenomže mě všechno táhlo zpátky k ní a z mého zahýbání se stala rutina.

Zdroj: 123RF.COM

Rozhodl jsem se ženě říci pravdu. Reagovala s klidem

Prý bylo jenom otázkou času, kdy jeden z nás to napětí ukončí. Dávno prý uvažuje o rozvodu a nepřekvapuje ji, že jsem si našel ženu o deset let mladší. Láska mezi námi dávno pohasla. Dokonce mi bylo řečeno, že je to částečně i její vina. Prý bych se nikdy nezamiloval do jiné, kdyby mi doma nic nechybělo.

Dohodli jsme se, že se rozvádět prozatím nebudeme. Necháme všemu volný průběh. Postoj mojí ženy mě sice překvapil, je ale pravda, že i kdybych si nikoho nenašel, náš vztah by skončil. Jenomže děti to odmítají pochopit.

Vyčítají mi, že s nimi netrávím čas

Zdroj: 123RF.COM

První dceři je dnes osm let. Druhé šest. Právě proto, že jsou holčičky malé, špatně chápou to, co se v rodině děje. Ptají se, proč tatínek tráví čas s jinou paní, proč mamince nevadí, že už nespím doma. Chtějí se mnou každý den chodit do parku a já se samozřejmě snažím jim vyhovět. Nikdy bych nedal přednost jiné ženě před svými dětmi. Jenomže musím chodit i do práce. A holky si myslí, že když na ně nemám čas, je to kvůli mojí nové lásce.

Když jim říkám, že jsem v práci, obviňují mě, že lžu. Přitom se jim snažím vysvětlit, jaká je pravda. Jenže ony to ve svých malých hlavičkách zkrátka nechápou. A nedivím se, ani mnozí moji přátelé nevěří tomu, jak klidně rozchod se ženou neseme. Nevím, jaká je budoucnost a jestli moje děti někdy pochopí mou situaci. Rozhodl jsem se ale žít přítomností. Miluji Denisu a své ženě se snažím vypomoci se starostí o děti, které jsou pro mě vším.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články