Roman (37): Přítelkyně mi lhala o svém věku. Dělala se mladší, než ve skutečnosti je

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
lhala o veku
lhala o veku

Před třemi roky jsem se seznámil s Anetou. O tři roky mladší žena mě zaujala svým smyslem pro humor, důvtipem i krásou. Netrvalo dlouho a dali jsme se dohromady. Po roce vztahu jsme spolu začali bydlet. Ani jeden z nás nijak nepospíchal na rodinu, stále mi tvrdila, že i kolem čtyřicítky je v pořádku, když žena porodí. Jenomže jsem netušil, že jí čtyřicet už bylo.

Nikdy jsem neměl důvod jí nedůvěřovat. Možná si říkáte, jak je možné, že jsem se nikde nedoslechl pravdu, ale Aneta se ke mně přistěhovala z města, kde nechala všechny své přátele. Rodinu navštěvuje jen zřídka, a to navíc vždy sama. O jejím věku nikdy nepadla zmínka, kromě chvíle, kdy se mi představovala.

Tři roky jsme slavili falešné narozeniny

Zdroj: 123RF.COM

Přišel jsem na to, když jí vypadla z peněženky občanka. Nejdřív jsem myslel, že se začala tak červenat kvůli fotografii, kterou jsem okomentoval vtipnými slovy. Jenomže pak jsem si přečetl datum narození a došlo mi, že něco nesedí. Chvíli jsem v hlavě počítal, nakonec jsem si uvědomil, že mojí přítelkyni není o tři roky méně než mně, ale že je o tři roky starší než já.

Byl jsem zmatený a prosil jsem o vysvětlení. Odpověděla, že se z počátku styděla za svůj věk a chtěla na mě zapůsobit, později se ze lži už jen těžko vymlouvalo. Prý jsem na ni stále tlačil ohledně dítěte. Navíc měla pocit, že ji opatruji jako křehkou bytost především proto, že je mladší než já. Jenomže to nebyla pravda, kdybychom si o všem promluvili, nemuseli jsme třikrát slavit její narozeniny a nemusela předstírat, že je jí o šest let méně.

Všechno se točí kolem dítěte

Myslel jsem, že když nechce dítě, jednoduše mi to teď řekne. Ona ale stále tvrdí, že rodinu chce. Jenom prý ještě není vhodný čas. Jakmile jsem se začal ohánět tím, že po čtyřicítce už může těhotenství přinést jistá rizika, odpověděla mi, že právě proto mi o svém věku lhala. Jsme spolu ale tři roky, oba máme dobrou práci, máme společný byt…

Na co bychom měli ještě čekat? Kdy jindy mít rodinu, když ne teď? Mám pocit, že věk není to jediné, o čem mi moje přítelkyně lže. Nejsem si jistý, jestli je naše představa budoucnosti stejná, ale každý den mám víc a víc pocit, že se spíše liší. Nevím, jestli nás tato malá a vlastně téměř neškodná lež rozdělí, ale bojím se, že když si partneři nemohou důvěřovat ohledně maličkostí, tak další velká tajemství budou tím, co vztah zničí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články