Vít (39): Nevěřím už letadlům, koupil jsem karavan a jinak cestovat nebudeme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 320
muz 320

Vít a Eliška milují cestování. Rádi zajedou na víkendový pobyt na druhém konci České republiky, ale ještě raději cestují do zahraničí k moři a za exotikou. Jenomže po loňském zážitku už ani jeden z nich do letadla nesedne. Možná je to dobře, Vít se totiž svěřil, že našel alternativu, která jejich cestování obohatí. Možná jim z výletů udělá ještě příjemnější a dobrodružnější požitky.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře ze Zlína. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Ten, kdo neví, jaké to je bát se o život v letadle, to jen těžko pochopí. Já byl při jednom z letů bohužel svědkem paniky, když hrozilo, že se letadlo zřítí. Naštěstí se nakonec problém vyřešil a letadlo nouzově přistálo. Já už ale od toho dne vzdušné přepravě nevěřím,“ vykládá Vít.

Žena mě plně podporuje. Už nikdy do letadla nesedneme

Vít s manželkou cestovali dříve letadlem poměrně pravidelně. Minimálně dvakrát do roka vyrazili do zahraničí. Třeba i jen na pár dní. „V práci si vždy dokážeme udělat volno, abychom mohli plnit své sny a poznávat nejrůznější země světa,“ říká čtenář. „Eliška si myslela, že po tom, co se mi stalo, se cestování raději budu vyhýbat. Sama řekla, že letadlo už nechce vidět ani z dálky. Překvapil jsem ji však a pořídil nám karavan.“

Karavan za auto koupil Vít částečně z našetřených peněz, částečně za dvě motorky, které měl doma v garáži. Už roky na nich nikam nevyjel. „Dal jsem nám ho k výročí svatby. Jsme spolu pět let a je na čase, abychom začali svět poznávat zase trochu jinak,“ svěřuje se.

Spaní v kempu, jídlo z vařiče, pohodlné cestování

Eliška měla z dárku obrovskou radost. Už dříve toužila vyrazit někam autem. Ale nikdy se k tomu s Vítem neodhodlali, protože cestování letadlem bylo pohodlnější. Navíc se báli toho, že na dlouhé cestě do Chorvatska nebo Itálie nebudou mít kde přespat, protože hotely bývají drahé. „Tímto se náš problém vyřešil. Teď můžeme zastavit prakticky kdykoli. Karavan je vybavený plynovým vařičem a mobilní toaletou. Není tedy problém k večeru najít s pomocí navigace nějaký levnější kemp, ve kterém přespíme,“ těší se Vít.

Pro Elišku s Vítem se najednou stalo cestování úplně jiným dobrodružstvím. „Musíme se naučit spoléhat sami na sebe. Už to není o pár hodinách v letadle. Staré cestování bylo sice pohodlnější, teď nám ale došlo, že i cesta samotná je často zábavná, dá se díky ní spousta věcí zažít. Navíc našeho syna moře nikdy nezajímalo a raději zůstával u babičky. Karavan ho ale zlákal.“

Podle Víta se tak potvrdilo, že všechno zlé je pro něco dobré. I když letadlům už nikdy důvěřovat nebude, našel alternativu, která ho naučila novým věcem, a dokonce sblížila jeho rodinu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články