Radim: Box mi zachránil zdraví i manželství

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
box
Zdroj: 123RF.COM

Nikdy jsem nebyl zrovna sportovně nadaným člověkem. Jako dítě jsem v tělocviku býval ve všem poslední, byl jsem spíše takový ten obtloustlý chlapeček, kterému se ostatní děti smály. A asi proto mi byla do života nadělena spíše výbušná povaha, abych se mohl posměškům bránit.

Moc se to nezměnilo ani v dospělosti. Ačkoli jsem si našel svůj okruh přátel, stále se našlo hodně lidí, kteří měli hloupé řeči. Často si mysleli, jak jsou vtipní, když mi do očí říkají urážky a smějí se jim v domnění, že to vezmu jako fór. A jelikož jsem se takovým věcem smát neuměl a byl na ně pak poměrně nepříjemný, stal jsem se pro mnohé nepříjemným chlapíkem, který se neumí bavit a všechny jenom uráží.

Ostatní mi občas dovedou pěkně zvednout mandle

Zdroj: 123RF.COM

Jsem teď muž po třicítce, mám ženu a tři děti. Chovám se k nim mile, ale manželka mi často vyčítá, že se se mnou nedá chodit do společnosti. Vadí jí, že se k hodně lidem chovám jako hulvát. Když nad tím tak přemýšlím, opravdu je málo lidí, které dokážu brát tak nějak neutrálně. Buď jsem s nimi nejlepší kamarád a oni vědí, že si nemohou dovolit ani tu nejpřátelštější urážku, nebo jsem na ně už od pohledu nepříjemný.

Tichá domácnost je u nás klasikou

Když mi žena něco vytkne, zavřu se v pracovně. Vím, že kdybych začal mluvit, jenom by to dopadlo špatně. Hádat se s ní nechci, miluju jí, ale uznat chybu zkrátka nedokážu. Takže to často dopadne tak, že mi vyčte, ke komu jsem se ten den zachoval špatně, já si pomyslím, že si to ti lidé zasloužili a spím na gauči.

Kamarád mi poradil, abych začal boxovat

Jelikož máme doma ve sklepě poměrně hodně místa, nainstaloval jsem si boxovací pytel tam. Jak jsem řekl, kritiku opravdu nesnáším a nedokázal bych chodit na tréninky, kde by mě někdo poučoval, nebo kde bych zjistil, že se svou postavou nezvládnu ani kotrmelec. Ale ránu mám dobrou, to zase ano.

Každé ráno teď pravidelně hodinu mlátím do boxovacího pytle a pak se s klidnými nervy bavím s ostatními lidmi. Nemám tendenci říkat jim nepříjemné věci. Jsem unavený a navíc mám energii vybitou někde jinde. Žena si navíc už po dvou měsících všimla, že se i moje postala začala formovat. Mám proto motivaci pokračovat i do budoucna. Rozhodně bych box doporučil každému, kdo má pocit, že svůj výbušný charakter moc neovládá.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články