Proč jsem si vzala muže dost starého, aby mohl být můj otec

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
starsimuz
Zdroj: 123RF.COM

Vědci dávají párům s rozdílem 20 a více let 95% pravděpodobnost rozvodu. Například jsou mezi námi rozdíly v kariérních fázích. A ne, písničky Backstreet Boys v něm nevyvolávají stejné nostalgické vzpomínky na dětství jako ve mně.

Trocha teorie

Populární teorie říká, že ženy se vdávají za starší muže pro peníze. Já ale dál řídím své staré auto a chodím do své práce. Můj manžel většinu peněz investuje zpět do svého podnikání. Nedávný výzkum navíc ukazuje, že čím dál více mladých mužů se rádo nechává vydržovat starší movitou dámou.

Další teorie tvrdí, že ženy, které si berou starší muže, mají velmi špatný vztah s otcem, případně otce nemají vůbec. Ale už se v teorii nic neříká o ženách, jako jsem já. Já tatínka mám, a ten se vždy staral přímo ukázkově a náš vztah byl a je úžasný.

Jak to vlastně začalo

Ve skutečnosti pro mě Jack znamenal jen možnost práce. Když jsme se před 8 lety poznali, byla jsem po studiu žurnalistiky u něj na pohovoru kvůli práci redaktorky. Jeho společnost ale zrovna nikoho nehledala. Tím vše skončilo. Prozatím.

O rok později našel můj blog a rozhodl se mi nabídnout práci. A když jsem nemohla najít byt, nabídl mi pokoj ve svém domě. Takže jsme často pracovali dlouho a pak si dali láhev vína. A tehdy jsem objevila jeho slabost pro zvířata, vášeň pro restaurování starých psacích strojů a vyprávění o výletech. A tak, někde mezi editováním a sklenkou vína, se z nás stali přátelé. A později něco víc.

Zdroj: 123RF.COM

Kromě jeho vzhledu mi hrozně imponovala jeho intelektuální síla, sečtělost a způsob, jakým ochraňuje to, co miluje.

Měsíce jsem se děsila okamžiku, kdy o svém vztahu řeknu svým konzervativním rodičům. Ti to ale překvapivě vzali úplně v pohodě. Obávala jsem se také, že to, že spolu již bydlíme, pohřbí naši šanci na lásku. A pracovala jsem tak tvrdě, aby nikdo nemohl říct, že to dělám pro peníze.

Jeden známý mi řekl, že když zjistil, jak starý je můj přítel, ztratil ke mně veškerý respekt. A na naší svatbě se naši hosté sázeli, jak dlouho nám manželství vydrží.

Nejlepší milování

Můj manžel je v milování výrazně zkušenější. Však ho taky provozuje déle, než jsem já na živu. Naučil mě si milování opravdu užívat, ne to jen předstírat. Muži v tomto věku jsou v intimnostech méně sobečtí a více se věnují partnerce. Dělají to důkladně a nikam nespěchají. Otázkám mých přátel, co na něm vidím, se musím smát při vzpomínce na dvojité orgasmy, které s ním prožívám.

Chceme děti?

Toto je otázka, u které si sama nejsem jistá odpovědí. Popravdě si neumím moc představit, jak naše dítě ukazuje své maturitní vysvědčení 70letému tatínkovi a všichni doufáme, že ten se se dožije jeho promoce. Také si uvědomuji, že spermie ve vyšším věku nesou spoustu rizikových faktorů. Na druhou stranu právě toto vědomí ve mně probouzí biologické hodiny o to víc.

Zatím nemáme rozhodnuto, jestli si dítě pořídíme. Každopádně jsme si jistí, že nebudeme podléhat všemožným teoriím a závěrům o vztahu partnerů s dvacetiletým rozdílem. Uděláme si to podle svého.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články