Starší žena, mladší muž. Může jejich vztah klapat?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mladsimuzazena
Zdroj: 123RF.COM

„Mohla by být jeho matka!“ Jedna z nejčastěji používaných vět v souvislosti vztahu mezi mladším mužem a starší ženou. Oproti historicky sociálně přijímané normě starší muž a mladší žena, je tento obrácený poměr věku stále považován za nestandardní a má ve společnosti pachuť něčeho nesprávného.

Když vyšší věk u ženy hraje prim

Moderní žena ve zralém věku je pro mladé muže čím dál tím více přitažlivější. Má zkušenosti, srovnané priority, umí se o sebe postarat, pečuje o svůj zevnějšek, má své zázemí a stabilní příjem. Je zkrátka samostatná a ví, co chce. To je pro mladé muže lákavá, dívky v jejich věku těmito kvalitami většinou neoplývají.

Sexuální plusové body

Starší ženy jsou zajímavé také svými sexuálními zkušenostmi. Nebojí se v posteli experimentovat. Znají své tělo. Vědí, co jim dělá dobře a nestydí si o to říct. Mohou mladému muži ukázat, jak přivést ženu k opravdovému potěšení.

Proč to může fungovat?

Pro ženu je vztah s mladším partnerem motivační. Má sklon o sebe více pečovat, je vyrovnanější, spokojenější a zvedne se její sebevědomí. Otevírají se jí nové možnosti a přestává tolik řešit to, co bude v budoucnu. Žije více tady a teď.

Mladší muž vnáší do vztahu větší spontánnost, otevřenost k dobrodružství a sexuální svěžest. Starší žena je pro něj zdrojem pocitu bezpečí, stability a zkušeností. A to samozřejmě nejen těch sexuálních.

Rizikové faktory, aneb malá šance na to, že to vydrží

  • Nemá-li muž ještě děti, je pravděpodobné, že po nich v určité fázi zatouží a starší žena už bude v situaci, kdy se matkou chtít stát nebude. To vede ve většině případů k rozchodu.
  • Pokud je jedním z motivů pro vztah ze strany muže finanční zajištění jeho partnerky, dříve či později se to na kvalitě jejich soužití projeví. Zapojení mladého milence do vlastní firmy, zajišťování větších finančních i jiných benefitů vede k narůstající nezdravé závislosti, která většinou končí bolestným rozchodem i případnou finanční a citovou ztrátou.
  • Odsuzování, nepochopení a kritizování ze strany okolí, a především nejbližší rodiny, časem podkope i ty nejsilnější vztahy založené na upřímné lásce.
  • Někteří emocionálně nevyspělí muži si ve starší ženě nahrazují matku, která jim v životě chyběla, nebo jim neposkytla dostatek citu. Takoví jsou často majetničtí a žárliví, což vyzrálá žena dlouho nevydrží.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články