Petr: Bojuji o přízeň s televizí a prohrávám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nastvanymanzel
Zdroj: 123RF.COM

V manželství jsem se ženou dvanáct let. Do nedávna jsem byl zvyklý si s ní každý večer po práci popovídat, někdy jsme se pomilovali, měli jsme zkrátka pěkný vztah, ačkoli jsem hodně času trávil v práci. Poslední rok se ale spousta věcí změnila.

Žena asi před rokem objevila kouzlo televize. Když jsme spolu sledovali seriály, dělalo mi to dobře. Ale jen z toho důvodu, že jsem s ní trávil čas, dějově mě ani jeden z příběhů, na který jsme po večerech koukali, nezaujal.

Žena nemluví o ničem jiném

Začal jsem být po večerech spíše unavený. Často přijdu domů i v sedm hodin večer, takže si chci spíš lehnout, maximálně si hodinku povídat a usnout, abych mohl opět ráno vstávat. Sotva ale přijdu domů, slyším už ve dveřích: „Honem zlato, uteče ti nový díl.“ Marně Vlastě vysvětluji, že mě to nijak nebere a půjdu si raději lehnout.

Obvykle mě přemluví a já se nakonec alespoň ze slušnosti ději zasměju. A to jen proto, aby měla žena pocit, že se s ní bavím. Když totiž u televize usnu, má problém, že mě vůbec nezajímá, co je ve světě nového, protože mě uspaly večerní zprávy.

Dřív koukala na jeden seriál týdně

Zdroj: 123RF.COM

Začalo to tím, že sledovala každé úterý a čtvrtek večerní seriál, o kterém mi potom před spaním ještě vyprávěla, ačkoli jsem se často díval s ní a vůbec mě to nezajímalo. Potom ale začaly i pondělní pořady, středeční a dokonce víkendové. Navíc si pustí televizi třeba i v pět hodin ráno, když já ještě spím.

Máme sice postel v jiné místnosti, i tak mě ale hluk často vzbudí. A když ji poprosím, aby si se mnou šla lehnout, odpoví, že to chce dokoukat. No jo, ale než pořad skončí, já jdu dávno do práce.

Posezení u televize nás prý sbližuje

Párkrát jsem ji naznačil, že by se mohla věnovat víc mně, než televizi. Ona si ale v nějakém chytrém časopisu přečetla, že večerní posezení u televize sblíží partnery víc než cokoliv jiného. A tak si buď jdu lehnout sám, nebo sleduji pořady, které mě ani trochu nezajímají, směji se hloupým vtipům a přikyvuji, když mi vypráví, co budou dávat zítra.

Na to, abych něco měnil, jsem už dost starý. Se ženou máme pěkný vztah, i když se spolu kvůli televizi vlastně moc nebavíme. Na druhou stranu je pravda, že se alespoň nehádáme a jeden druhého si stále vážíme. Nemohu říct, že by mi vyloženě její závislost ubližovala. Jenom mě mrzí, že občas musím o přízeň bojovat s přístrojem.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články