Manžel utratil 50 000 Kč z našich úspor za dárky pro milenku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zenaaucty
Zdroj: 123RF.COM

Čas od času přijde téměř v každém manželství krize. Dost často je v tom někdo třetí. Ovšem pokud jeden z manželů nebere ohledy a za svůj nový objev utrácí peníze, které si našetřili oba manželé, může to být opravdu velký problém.

První krizi jsme zvládli

Není to poprvé, co má manžel milenku. První krize přišla před třemi lety. Náš vztah na tom nebyl dobře. On si našel milenku, o čemž jsem samozřejmě prvně nevěděla. Jak už to tak ale bývá, moje intuice a některé vzorce chování typické pro nevěrníky ho prozradily.

Byli jsme před rozvodem. I já si někoho našla. Po několika měsících jsme se ale s manželem dohodli, že naše manželství zkusíme zachránit. Oba jsme naše paralelní vztahy ukončili, začali chodit do manželské poradny a pracovat na tom, aby byl náš vztah zase v pořádku. A celkem se nám to dařilo. Nebo jsem si to aspoň myslela.

Bohaté Vánoce, ale pro jinou

Zdroj: 123RF.COM

Před loňskými Vánoci jsem hledala nějaké bezpečné místo, kam schovám dárky pro manžela tak, aby je nenašel. Objevila jsem úžasné místo. Ovšem už mě s ním někdo předběhl. Byla tam velká taška plná věcí. Samozřejmě jsem se do ní podívala. Byly tam drahé boty, zlaté šperky, kosmetika, kabelka, různé poukázky do wellness, restaurace… Bylo mi to jasné naprosto okamžitě.

Sedla jsem k počítači a přihlásila se do našeho internetového bankovnictví. Ze všech našich účtů bylo pryč přes 50.000 Kč! Dělal to fikaně. Něco utratil z běžného účtu, něco z kreditní karty, pak zase něco ze spořícího. Po menších částkách, abych si toho nevšimla.

Krutá pravda

Počkala jsem si, až přijde z práce. Okamžitě jsem mu hodila tašku s věcmi na stůl a k tomu výpisy z účtů, které jsem si předtím vytiskla.

Zdroj: 123RF.COM

„Ale to není tak, jak to vypadá,“ snažil se zapírat. „Ten náramek a náušnice jsou pro tebe.“ Jen jsem mlčela a čekala, jak zdůvodní všechny věci. Neváhal jmenovat i svou maminku a spoustu dalších příbuzných.

Ve výsledku ale netrvalo dlouho a přiznal se. Stále se pokoušel popírat, že by šlo o milenku. Prý je to jeho podřízená a chtěl ji vyhodit. Tohle mělo být jakési „odstupné“, aby se jí líp žilo, než si najde jinou práci. Samozřejmě jsem tomu nevěřila. Asi mu samotnému došlo, jakou blbost si to vymyslel, a přestal zapírat. Přiznal všechno.

Nejhorší ale teprve přišlo. Byla ta to ta stejná žena, se kterou mě podváděl před třemi roky. Vůbec se s ní tenkrát nerozešel. Celou dobu byli dál spolu.

A co dál?

Tentokrát už manželství zachraňovat nebudu. Nechce to ani manžel. Odstěhoval se k ní a já s dětmi zůstala v našem bytě. Založila jsem si svůj účet v bance a část peněz převedla tam, aby byly „v bezpečí“ a já neskončila s dětmi na ulici.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články