Pavel (41): Manželka se mi chtěla pomstít za nevěru. To, co mi udělala, jí nikdy neodpustím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 41
muz 41

V současné době je čtenář Pavel se svojí ženou Danielou v rozvodovém řízení. Ona sice lituje toho, co udělala, ale on jí zkrátka nedokáže odpustit. Proto se svěřil naší redakci s příběhem o tom, jak ho falešně podezírala a udělala obrovskou hloupost.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Místo toho, abychom si spolu promluvili a všechno probrali, začala z mého chování mylně něco usuzovat. A aniž by znala pravdu, rozhodla se, že se mi pomstí. Ve výsledku mě ale jen podvedla s náhodným mužem a já to nedokážu jen tak přejít,“ uvádí svůj příběh Pavel.

Měl jsem hodně práce, cítil jsem, že se to mezi námi mění. Nikdy by mě ale nenapadlo, z čeho mě podezřívá

Pavel pracuje jako vývojový programátor. Kromě toho, že tráví hodně času v kanceláři, po večerech si bral práci domů.

„Mnohdy jsem trávil v kanceláři i víkendy a žena mi nechtěla věřit, že ostatní moji kolegové mají soboty a neděle volné.

Marně jsem jí objasňoval, že oni zkrátka nepracují na takových projektech a už vůbec nemají potom ve výsledku tolik peněz,“ brání se.

„Když jsem seděl doma u počítače, vždycky mi koukala přes rameno. To mi vadilo, ale kdykoli jsem jí poprosil, aby mě nechala pracovat, žertovala, že si určitě píšu s nějakou milenkou. Tedy já jsem si myslel, že žertovala.“

Čtenář vypráví, že brzy pochopil, že ho žena z nevěry opravdu podezírá. Byl sice buď v práci, nebo doma, ale věnoval se jí tak málo, že začala mít pocit, že to není ani možné.

Jednou jsem se vrátil domů a nestačil se divit. Objasnila mi to její kamarádka

Ten den přišel domů Pavel unavený. Když ale zjistil, že je v ložnici jeho žena s cizím mužem, našel dost sil na to, aby ho vyhodil z domu.

„Sedl jsem si s ní ke stolu a ptal se jí, co to má znamenat. Křičela na mě, že prý konečně vím, jaké to je.“

Později Pavlovi Danielina kamarádka oznámila, že se jeho žena už dlouho trápila a svěřila se jí, že se chce pomstít. Myslela si, že se jí tím uleví a možná i Pavla přesvědčí, aby se jí více věnoval.

„Vlastně toužila potom, abych ji nachytal, omluvil se za vlastní nevěru a všechno mezi námi urovnal. Přijde mi to úplně postavené na hlavu,“ říká čtenář.

„Řekl jsem jí, že jsem jí nikdy nevěrný nebyl. Nevím, zda mi to věří, každopádně, jakmile jsem požádal o rozvod, začala všeho litovat.“

Dnes Pavel řeší jen to, kdy konečně bude svobodný. Z bytu se odstěhoval, se ženou se nebaví.

„Snažila se mi psát a omlouvat se mi. Asi si pořád myslí, že jsem jí já zahnul, ale prý je mi to ochotná odpustit. Nic nepochopila,“ říká závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články