Pavel (28): Otec mi přebral přítelkyni. Nemohu se s tím smířit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
prebral zenu
prebral zenu

Zamiloval jsem se skutečně pouze jednou. Z počátku mi všichni říkali, že je to nesmysl a měl bych se vrátit k některé ze svých předchozích dívek, jenomže já si uvědomoval, že s nimi byl vztah o něčem zcela jiném než o lásce. Měl jsem je rád, ale s nikým jsem se předtím necítil tak jako s Anežkou.

Poznal jsem ji na oslavě otcových narozenin, kde se mi představila jako jeho známá. Dlouho jsem otce neviděl, vídáme se jednou za rok. Proto mě nepřekvapilo, že neznám ani jeho přátele. Po akci jsem zůstal s Anežkou v kontaktu a brzy jsme se dali dohromady.

Byla o patnáct let starší. To mi nevadilo

Dnes je mému otci padesát. Je proto zřejmé, že bude mít přátele spíše vyššího věku. Anežka je o patnáct let starší než já. A právě to bylo důvodem, proč mi všichni známí a kamarádi radili, abych si dával pozor, do čeho jsem se to pustil. Ale já byl opravdu zamilovaný a nevnímal jsem rady kolem sebe.

Zdroj: 123RF.COM

Po půl roce známosti se ke mně Anežka nastěhovala a zdálo se, že nám to skvěle klape. I přes věkový rozdíl jsme si ve všem rozuměli, dokonce jsme si spolu pořídili psa. Ani jsem si nevšiml, že se mezi námi něco změnilo. Možná jsem to měl poznat, jenomže já měl dojem, že všechno je dokonalé a že jsem konečně našel člověka, se kterým chci být do konce života.

Přiznala se mi, že mě podvádí. Byl jsem ochoten jí odpustit do chvíle, než jsem zjistil s kým

Začalo to nenápadně. Po roce vztahu se začala déle zdržovat v práci, chodit ven s údajnými kamarádkami, zajímat se o jiné věci než já. A mně to nevadilo, protože chvíle, které trávila se mnou, jsem si užíval a nepřišly mi nijak jiné. Kdyby mi o celé věci neřekla, naivně bych ji nejspíš miloval dodnes.

Jenomže ona se mi svěřila s tím, že už to mezi námi dál takhle nejde. Prý mě podvádí už nějaký ten měsíc a rozhodla se jít konečně s pravdou ven. Byl jsem zaskočen, ale začal jsem jí slibovat, že jí všechno odpustím, že o ni nechci přijít. Pak mi ale řekla, že jejím milencem je můj vlastní otec. Ukázalo se také, že o mé odpuštění nestojí, protože s ním chce zůstat.

Stále se přes to nedokážu přenést

Je to už několik měsíců. Ale já stále nedokážu ani jednomu z nich odpustit. Lhali mi dlouhou dobu a nakonec jsem z toho vyšel špatně já. Před kamarády jsem teď za naivního hloupého kluka, který sbalil tatínkovu kamarádku a nakonec utřel. Změnilo mi to život. Cítím se teď strašně a kromě toho, že nevím, zda se ještě někdy dokážu do někoho zamilovat, nemám jasno v tom, zda chci ještě někdy s otcem mluvit.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články