Patrik (45): Bývalá manželka žárlí na moji přítelkyni. Chce mě získat zpátky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 33
muz 33

Patrik v sobě sbíral odvahu několik dní, než se nakonec rozhodl přijít za námi a povyprávět nám o svém příběhu. Na schůzce nám totiž přiznal, že byl vždycky toho názoru, že se muži se svými problémy nesvěřují. Přesto nám nakonec odvyprávěl zajímavý příběh, který jasně poukazuje na jedno známé rčení. Člověk si začne věcí vážit až tehdy, kdy je ztratí.

Patrik už byl jednou ženatý. Před čtrnácti lety si vzal svoji lásku ze střední školy, Radku. V té době si oba dva mysleli, že to bude láska na celý život. Přesto se po dvanácti letech rozvedli, každý z nich začal žít svůj život po svém.

Nechtěl jsem zůstat sám, tak jsem si našel novou známost

Zanedlouho po rozvodu mi samota začala lézt krkem. Uvědomil jsem si, že ačkoli mám za sebou rozvod a měl bych být opatrnější, nechci zůstat sám. Proto jsem si začal hledat novou přítelkyni, se kterou bych mohl začít znovu. Za necelý rok po rozvodu jsem se seznámil s Marcelou. Zajiskřilo to mezi námi a náš vztah nabral na obrátkách. Po třech měsících chození jsem si k sobě Marcelu nastěhoval.

O své bývalé ženě jsem neměl žádné zprávy, nezajímal jsem se o to, co dělá nebo jestli někoho má. Za naším manželstvím jsem udělal tlustou čáru a neměl touhu se k tomu vracet.

Čekala na mě před prací

Jednoho dne jsem končil v práci a všiml jsem si, že u brány stojí moje bývalá manželka. V první chvíli mě napadlo, že tam možná na někoho čeká. Netušil jsem však, že čeká zrovna na mě. Oslovila mě s tím, jestli bych si s ní nezašel na kávu. Několik měsíců jsme se neviděli, proto jsem souhlasil, neměl jsem v úmyslu dělat nějaké naschvály, nestál jsem o potíže.

Pozval jsem svoji bývalou ženu do kavárny, kde jsme poseděli a popovídali si. Velmi rychle jsem pochopil, že ona nikoho nemá, ale moc dobře ví, že já už nějakou dobu žiji s novou partnerkou. Svoji bývalou ženu jsem znal dost dobře na to, aby mi došlo, že žárlí. Nechápal jsem proč, vždyť to byla ona, kdo podal žádost o rozvod!

Rozhodla se, že mě získá zpátky

Od toho okamžiku se bývalá žena vrátila do mého života, neustále mi psala a volala a snažila se obnovit kontakt mezi námi. Marcele se její počínání ani trochu nelíbilo, dávala mi dost jasně najevo, že není vhodné, aby se o mě bývalá tolik zajímala. Zpočátku jsem si nedával dvě a dvě dohromady, nehledal jsem v manželčině zájmu nějaké souvislosti. Až později mi sama bývalá žena prozradila, že by mě chtěla získat zpátky. Byl jsem v rozpacích.

Mám se vrátit k bývalé ženě, nebo zůstat s novou přítelkyní?

Začal jsem sám v sobě řešit dilema. Mám se vrátit ke své bývalé manželce, ke které jsem stále cosi cítil, ačkoli jsem se snažil sám sebe přesvědčit, že už je mezi námi všechno dávno zapomenuto? Nebo mám zůstat se stávající přítelkyní, která mě milovala a vnesla do mého života spoustu nových radostí?

Nakonec jsem se rozhodl zůstat s Marcelou. Ke své bývalé ženě jsem stále něco cítil, ale převládaly ve mně vzpomínky na časté hádky a rozepře, které byly jedním z důvodů, proč jsme se rozvedli.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články