Ondřej (31): Moje upřímnost mě stála už čtyři vztahy

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zoufalost
Zdroj: 123RF.COM

Když mi něco vadí, řeknu to. Když se mi něco líbí, řeknu to taky. Problém je v tom, že mluvím o věcech moc na rovinu, a když se mi někdo zdá ošklivý, nedokážu svoje pocity zaobalit do vět tak, aby neranily. A to je možná důvod, proč budu napořád sám. Žádný vztah mi totiž zatím nevydržel déle než půl roku.

A všechny skončily proto, že jsem byl ke svým dívkám až moc upřímný. Byl jsem zamilovaný a některé rozchody mě skutečně ranily. Nepatřím ale k těm, kteří se budou omlouvat za to, že říkají pravdu. Myslete si o mně, co chcete. Možná jsem necitlivý a chovám se občas hrubě, ale jsem to zkrátka já. Stejně tak, jako mluvím o ostatních, dokážu mluvit i o svých chybách a nedokonalostech, problém je v tom, že to ostatní zkrátka nedokážou přijmout.

Řekl jsem jí, že je hloupá

Zdroj: 123RF.COM

Jistě, že mě to mrzí. Chodili jsme spolu jen dva měsíce, takže si nejspíš říkáte, proč o tom mluvit. Ale pravdou je, že to byl první vztah, který jsem si pokazil svou upřímností a ty další byly v podstatě jenom opakováním příběhu. Janě moc nešla matematika, tak jsem ji začal doučovat. A jednou jsme místo doučování skočili u zcela jiné činnosti a dali jsme se dohromady.

Zamiloval jsem se až po uši. Byl jsem puberťák a věřil jsem, že láska dokáže divy. Ale ani po několika doučováních stále nechápala základní problém látky. A když jsem jí řekl, že je asi až moc hloupá na to, abych ji matematiku objasnil, dostal jsem facku a to byl můj první rozchod.

Mám slabost pro dívky při těle

Ani můj druhý a třetí vztah neskončil šťastně. Obě dívky byly trochu při těle, což se mi líbilo. Větší prsa mě přitahovala a na rovinu jsem jim říkal, že se mi velmi líbí jejich postava. Když se mě ale zeptaly, jestli nejsou v některých šatech tlusté, odpověděl jsem, že ano. To, že jsem dodal, jak moc jim to sluší a jak se mi líbí, to už nevnímaly ani jedna.

Zdroj: 123RF.COM

Říkal jsem jim, že bych s nimi nebyl, kdyby se mi nelíbily. I to se jich možná dotklo. Samozřejmě jsem řešil i povahu, ale na rovinu jsem přiznal, že člověk musí mít i nějakou tu krásu, abych se do něho dokázal zamilovat. Obě to bohužel po čase pochopily tak, že ony krásné nejsou a nedokázaly být s někým, kdo jim snižoval sebevědomí. Ani jedna se mnou nevydržela déle než půl roku.

Poslední vztah byl od začátku chyba

Zhruba před rokem jsem se začal vídat s bývalou spolužačkou. Zjistili jsme, že máme podobné zájmy, rozuměli jsme si, byl jsem k ní upřímný, řekl jsem jí, co se mi na ní líbí a co nelíbí. Ona si také nebrala servítky. Vytkla mi mou povahu i postavu a já byl vlastně rád, že jsem našel někoho upřímného, jako jsem já

Dali jsme se dohromady vlastně na základě vzájemných nelibostí. Oba jsme ocenili jenom to, jak je k nám ten druhý upřímný. Vztah byl ale více méně o sexu. Mám ji rád, ale zamilovat jsem se nikdy nedokázal. Jednou jsme si o tom zkrátka upřímně popovídali. Souhlasila s tím, že mě nemiluje, že ji vlastně jenom bavím. A tak jsme se v dobrém rozešli. Je to možná zvláštní, ale bavíme se doteď jako nejlepší přátelé.

Nevím, jestli si se svou povahou někdy najdu někoho, kdo by trpěl moji upřímnost. Vím, že nejsem nejmilejší člověk a na kráse jsem taky moc nepobral, ale když někoho miluji, miluji ho upřímně. Snad se ještě najde někdo, kdo to v budoucnu ocení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články