Naštvaný Karel (34): Nejprve mi kamarád odloudil manželku. Poté přišel s nečekanou prosbou a já ho vyhodil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz bokovka
muz bokovka

Karel a Honza se znali snad už od nepaměti. Byli velmi dobrými kamarády a jeden o druhém bez váhání prohlašoval, že jsou skoro jako bratři. Dlouholeté přátelství dvou nerozlučných kamarádů ale utrpělo velkou ránu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nešťastný Karel se k nám do redakce přišel svěřit se svou zkušeností, kterou stále nedokázal rozdýchat. Dozvěděli jsme se, že mu jeho nejlepší kamarád před pár měsíci odloudil manželku. Už to byla pro něj dost velká rána, nebylo to však to jediné, čemu musel Karel čelit.

Známe se už mnoho let, položil bych za něj život

„Honzu znám už od doby, kam mi paměť sahá,“ začíná svůj příběh vyprávět Karel. „Pokud se nepletu, naše mámy byly kamarádky, a dokonce porodily v podobný čas,“ usměje se. „Za Honzu bych riskoval život, považuji ho za svého bratra. Nikdy bych neřekl, že by byl schopný mi toto udělat,“ povzdechne si Karel smutně.

Byl mi svědkem na svatbě, přesto mě tak ohavně podrazil

Karel se před osmi lety oženil, vzal si lásku ze střední školy. Za svědka mu nešel nikdo jiný než dlouholetý kamarád Honza. Karel jeho svědectví považoval za další upřímný důkaz jeho přátelství.

„Do Pavlíny jsem se zamiloval už na střední, tenkrát jsme byli mladí, ani jeden z nás nevěřil tomu, že nám vztah vydrží,“ usmívá se Karel. „I přes nějaké neshody jsme to ustáli a já si svoji lásku ze střední školy před osmi lety vzal,“ pokračuje. „Honza mi svědčil na svatbě, nikdo jiný by toho úkolu ani nebyl hodný,“ zasměje se, pak mu ale jeho úsměv z tváře zmizí. „Přesto mě byl Honza schopný tak ohavně podrazit.“

Odloudil mi manželku

„Honza moc dobře věděl, jak moc Pavlínu miluji,“ svěřuje se nám Karel. „On sám sice ještě ženatý nebyl, ale o ženy rozhodně nouzi neměl,“ uvažuje nahlas. „A pak se prostě stalo, že mi ti dva jednoho dne oznámili, že chtějí být spolu,“ vydechne. „Můj život se v tom okamžiku zbortil jako domeček z karet.“

Karel se na chvíli odmlčí, dáváme mu čas, aby v sobě zpracoval pocity, které ho po předchozím přiznání zaplavily. Je vidět, že ho chování kamaráda a manželky velmi zasáhlo.

Honza žije s mojí ženou a po mně chce, abychom se i nadále kamarádili

Od Karla se dozvídáme, že jeho manželka už několik měsíců žije s jeho nejlepším kamarádem. Oba dva mu údajně tvrdí, že mezi nimi přeskočila jiskra a nešlo tomu zabránit. To nic nemění na tom, jak moc se Karel cítí ublíženě.

„Manželka podala žádost o rozvod, nyní čekáme na soud,“ pokračuje Karel smutně. „Přijde mi až sprosté, že po mně Honza chce, abych s ním zůstal kamarád i po tom, co mi udělal,“ řekne naštvaně. „Skutečně si myslí, že se s ním budu i nadále vídat a dívat se na to, jak žije s ženou, kterou i po tom všem stále miluji? Ať mi raději vůbec nechodí na oči. Ani jeden z nich!“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články