Mirek (51): Myslel jsem, že život po 50 končí. Pravý opak, jsem k neudržení a užívám si

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 45
Zdroj: 123RF.COM

Čtenář Mirek se nám svěřil se svým příběhem. Když mu bylo třicet let, odmítal mít dítě se svou ženou, protože se necítil připravený a chtěl si užívat života plnými doušky. Ženě po několika letech došla trpělivost a požádala o rozvod.

Bál jsem se, že zůstanu úplně sám a na stará kolena se budu nudit. Bylo mi tehdy čtyřicet a já se za každou cenu snažil někoho si najít. Měl jsem dva dlouhodobější vztahy, ale oba nakonec skončily neúspěchem.

Před padesátkou jsem procházel psychickými problémy

Bylo mi čtyřicet osm a byl jsem sám. Myslel jsem, že se po padesátce změním k nepoznání. Že se ze mě stane dědek, který má jedinou zálibu v práci na zahrádce, a jelikož nemá nikoho, kdo by mu s tím pomáhal, po zbytek života se trápí. Tyto myšlenky mě dovedly až k psychologovi. V noci jsem nemohl kvůli přemýšlení spát, trápil jsem se a cítil jsem se k ničemu. Doktor mi poradil, abych si našel vztah, ale já měl za to, že po padesátce na to zkrátka nemám.

Zdroj: 123RF.COM

Potkal jsem starou známou. Naučila mě znovu žít

Když jsem potkal Janu, myslel jsem, že jedním pivem to skončí. Ale ona se hned druhý den ozvala, jestli bych jí nepřijel pomoci na chatu, která jí zůstala po bývalém manželovi. Strávil jsem s ní víkend domácími pracemi a sblížili jsme se. Zjistil jsem, že máme společného mnohem víc, než jenom lásku k venkovu a čerstvému vzduchu a brzy poté jsme se dali dohromady jako oficiální pár.

Nechápal jsem, co na mně vidí, ale snažil jsem se udržet se v kondici, abych ji neztratil. Začal jsem běhat, změnil jsem vzhled. Bral ji do společnosti, na nákupy, na výlety. Začal jsem žít úplně jiný život. Život zamilovaného mladíka. A ačkoli je mi dnes padesát jedna let, díky Janě se cítím na třicet. Naučila mě znovu žít a já poznal, že i po padesátce si člověk může užívat.

Zdroj: 123RF.COM

Depresivní myšlenky zmizely. Není večer, kdy bychom něco nepodnikli

Psychologa jsem vyměnil za večerní procházky po parcích, romantické filmy v kině nebo posezení v hospodě. S Janou jsem najednou úplně jiný člověk. Nejlepší na tom všem je, že ona se před našim setkáním cítila podobně. Právě proto jsme si tolik padli do oka.

A já vím, že stejně, jako ona pomohla mně zbavit se špatných myšlenek, tak i já jsem pro ni tím, kdo ji udržuje v dobré náladě, kdo ji vrátil chuť do života.

Mirek, Mostecko
Fotografie jsou pouze ilustrační a jméno čtenáře bylo na jeho žádost pozměněno.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články