Mirek (42): Manželka přespala po firemním večírku u kolegy z práce. Bojím se, že to bylo něco víc

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 50
muz 50

Večírky se občas zvrtnou. Hodně alkoholu, dobrá nálada a lidi, které dobře znáte, dovedou v člověku vyvolat různé pocity a nálady. Nebo touhy zažít něco šíleného. Věděl jsem, že žena přijde domů pozdě. Ona ale spíš než pozdě večer dorazila brzy ráno.

Svěřila se mi, že byla opilá a kamarád ji proto odvezl k sobě, kde přespala. Ocenil jsem její upřímnost, zároveň mi to ale dalo důvod pochybovat.Moje žena nikdy moc nepila. Proto mě nepřekvapilo, že ji na večírku složilo i pár panáků. Nedokázala prý ani nadiktovat naši adresu, a proto ji kolega nechal přespat u sebe. Ráno už byla v přijatelném stavu a paměť se jí vrátila, proto si vzala taxi domů.

Když vystřízlivěla, vyprávěla mi o večírku. Začal jsem žárlit

Z počátku jsem na tom neviděl nic zlého. Jakýsi Filip jí zkrátka pomohl, když jí bylo zle. Já se o ni ráno postaral, nechal jsem ji vyspat a dal jí šumivý vyprošťovák. Když se probudila, bylo dávno po poledni a ona se mi nejdřív omlouvala za to, v jakém stavu dorazila. Když pochopila, že se nezlobím, začala vyprávět. Překvapivě si toho pamatovala z večírku poměrně dost.

Jenomže většina jejích vět obsahovala jméno Filip. Prý se s ní na večírku hodně bavil, tančili, dokonce jí nabídl, aby s ním někdy zašla na tenis. Zjistil jsem, že Filip jí v práci hodně pomáhal, přišlo mi ale divné, že o něm nikdy dřív nemluvila. Začal jsem žárlit. Podezřívám ji, že o něm mlčela proto, že spolu něco mají.

Zdroj: 123RF.COM

Své podezření jsem si nechal pro sebe. Sžírá mě každým dnem víc a víc

Myslím, že pokud u něho ten večer přespala, došlo i k něčemu jinému, než tvrdí. Otázkou je, zda si to nepamatuje, nebo zda mi schválně vypráví vše ostatní, abych neměl podezření. Já samozřejmě předstíral, že jsem si ničeho nevšiml. Nechci o manželku přijít kvůli jedné hloupé párty. Ale každým dnem víc a víc přemýšlím nad tím, jestli mezi nimi něco bylo.

Pokud se nezeptám, nejspíš na to nikdy nepřijdu. Jenže vztah nám klape. Kdybych do toho zbytečně rýpal, možná přijdu o všechno, co miluji. Proto jsem se rozhodl raději mlčet. Ten divný pocit v mé hrudi se snad brzy uklidní a já budu dál tím skvělým manželem jako doposud.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články