Lumír (29): Šéfová mě nutí, abych přišel k ní domů. Já se toho bojím, je starší o 20 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mit strach z zen
mit strach z zen

V mém okolí není výjimkou romantický vztah na pracovišti. Ne přímo v naší firmě, ale mnoho mých přátel má nebo mělo sexuální aférku s nadřízeným či podřízeným. A dříve, nebo později se to projeví i na pracovním výkonu a popřípadě ukončení kariéry či povýšení. Obvykle to nejdřív bývají šťastné příběhy o tom, jak člověk stoupá, jenže při rozchodu pak ztratí i práci.

Nikdy jsem si nemyslel, že budu na podobné věci myslet, jenomže se mi poslední dobou zdá, že moje šéfová hledá záminku, jak se ke mně dostat blíž. Ví, že žiji sám. V práci jsem dobrý, dělám spoustu přesčasů, protože potřebuji peníze. Ona mi ale neustále lichotí, nadbíhá a chválí mě před ostatními. Přitom si nemyslím, že bych dělal něco víc než kolegové.

Nejednou mě pozvala k sobě domů. Prý kvůli práci

Zdroj: 123RF.COM

Vždy, když dostanu nějaký složitější marketingový projekt, nabízí mi, že bychom ho mohli probrat u šálku čaje u ní doma. Je sice milá, ale já se bojím, že práce je jen záminka pro návštěvu. Kromě toho, že je to má šéfová a nerad bych si s ní něco začal kvůli případným problémům v práci, je také o dvacet let starší.

Zatím se mi daří ji nenápadně odmítat. V práci máme počítače a vybavení dostatečné k tomu, na čem pracuji, a není tedy důvod její nabídky přijímat. Bojím se ale, že to je jen začátek a že se jen tak nevzdá. Nevím, jak bych měl reagovat.

Každá volba bude špatná

Zdroj: 123RF.COM

Kdybych se rozhodl k ní na čaj zajít, mohlo by to dopadnout zle. Netuším totiž, jak bych reagoval, kdyby se mě pokusila svést. Kdybych ji odmítl, bylo by to trapné a možná bych raději odešel z práce sám, než by mě stihla vyhodit. Pokud bych se svést nechal, dělal bych to proti své vůli a bál se toho, co bude, až to mezi námi skončí.

Doufám, že jsem jenom paranoidní a šéfová je zkrátka jenom milá. Jenomže i kolegové už si jejího přehnaného zájmu o mě všimli, dělají si z toho legraci a varují mě. Bojím se, že moje budoucnost v práci až příliš moc závisí na jedné osobě. Možná bych si s ní měl zkrátka v soukromí promluvit a ujasnit si situaci, abych se později vyhnul trapným momentům. A to i přes to riziko, že ztratím svou současnou pozici ve firmě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články