Mirek (37): Když si moje přítelkyně zlomila obě ruce, musel jsem se o ni starat se vším všudy. Pro oba to byla velká zkouška

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 27
muz 27

Mirek svou přítelkyni skutečně miluje. Sám říká, že tímto příběhem by jí rád dokázal, že i když si prošli po jejím zranění mnohými hádkami, dělal pro ni, co mohl. Dnes se snad oba společně zasmějí vyprávění o tom, co prožili, když se pro jednou musel starat on o ni. Obvykle to totiž bylo zcela naopak a teprve tehdy si uvědomil, že by v některých situacích sám vůbec nevěděl co dělat.

Stalo se to vlastně hloupou náhodou. Mirek s Andreou jeli na návštěvu k příbuzným. Po cestě jim ale vypovědělo auto službu a oni museli neplánovaně přespat. Jediné místo, kam se mohli uložit, byla stará palanda.

„Dolní matrace byla zarovnaná knížkami. Příbuzní zrovna rekonstruovali místnost. Ujistili nás ale, že nás vrchní patro oba unese, protože je postel určena pro dva. Jenomže jim nedošlo, že já vážím metrák!“ říká Mirek.

Já vyváznul jenom se škrábnutím, ale přítelkyně měla obě ruce v sádře

Postel sice nějakou chvíli vypadala pevně, jenomže v noci se při Mirkově převalování prolomily laťky a on i jeho přítelkyně spadli do hromady knih. „Jednu ruku si přilehla ona, druhou jsem jí přilehl já. Brali jsme to s humorem a dospali jsme na zemi, ale k ránu byla její bolest neúnosná a mně bylo jasné, že je to na doktora.

“ Doktor potvrdil zlomené zápěstí na jedné ruce a palec na druhé. „Nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo plakat. Bylo mi jí líto. Kdybych nevážil tolik, její zranění by možná nebylo tak vážné. Sami ale musíte uznat, že to je opravdu komická situace.“

Jenomže po příjezdu domů se Mirek přesvědčil o tom, že to až taková legrace není. „Došlo mi, že všechno, co do té doby dělala moje holka, teď musím dělat já: vařit, mýt nádobí, uklízet. Musel jsem jí navíc pomáhat i s oblékáním a koupáním, vstávat kvůli tomu dřív a z práce se vracet rovnou domů, protože si beze mě poradila jen s máločím.“

Měla téměř denně špatnou náladu. Mé vtipy nepomáhaly

Největší problém byl podle Mirka v tom, že podle Andrey dělal všechno špatně. „Nádobí mělo šmouhy. Trička byla špatně vyžehlená. Podlaha nezametaná. Pořád se jí něco nelíbilo. Navíc nemohla chodit na svá pravidelná cvičení do posilovny, a tak si vybíjela vztek na mně,“ říká Mirek a přiznává, že on sám se nenechal přehádat.

Když odporoval, hádali se. Když se snažil zachránit situaci svým všudypřítomným humorem, bylo to možná ještě horší. „Vždycky jsem se dozvěděl, že za všechno můžu já, tak bych si aspoň neměl dělat pitomou legraci. A to mě samozřejmě dopalovalo a hádali jsme se ještě víc,“ stěžuje si.

Nakonec se po měsíci a půl Mirek dočkal. Andree sundali sádru a ona konečně mohla napravit vše, co on nedokázal udělat pořádně. „Hned šla uklízet a přerovnávat špatně složená trička,“ říká.

I když se pár během Andreina zranění mnohdy hádal, dnes už se historkám společně jen smějí. Mirek dodává, že Andreu miluje a rád se o ni postará v jakékoli situaci. Dokonce i ve chvíli, kdy na něho bude křičet, že to dělá špatně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články