Tomáš (28): Je závislá na bioproduktech. Stojí mě to raketu. Už mě to nebaví, pořád se kvůli tomu hádáme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 26
muz 26

Zdraví je pro člověka důležité, ale nic by se nemělo přehánět. Tomášova přítelkyně objevila před rokem tajemství bioproduktů a od té doby to jde s jejich vztahem z kopce. Místo plánování svatby teď Tomáš přemýšlí o rozchodu.

„Je to rok, co jsem ji požádal o ruku. Nemáme ani datum, natož pak našetřené nějaké peníze. Hlavně že má make-up, který je ze stoprocentně přírodních surovin, a lednici plnou předražené bio zeleniny,“ říká Tomáš.

Zpočátku jsem ji podporoval. Teď mi to přijde jako nesmysl

Když poprvé přinesla Lucka domů bio banány a začala Tomášovi básnit o tom, že vlastně nebyly ani tolik drahé, podpořil ji. „Řekl jsem jí, že pokud chce udělat něco pro zdraví a nestojí to nás to miliardu, tak jsem jenom pro. To jsem ale netušil, co přijde.“

Zdroj: 123RF.COM

Lucka brzy přišla na to, že bio ovoce se v běžných prodejnách příliš dobře sehnat nedá, proto začala vyhledávat speciální obchody. „Ptal jsem se, proč to dělá. Jíme dost ovoce i zeleniny, na co potřebujeme, aby navíc bylo všechno bio? Bylo mi jasné, že specializované obchody budou drahé. Kromě toho začala objednávat z internetu i přírodní kosmetiku. A jelikož máme společnou kreditní kartu, většina nákupů jde z mojí kapsy,“ stěžuje si Tomáš. Také dodává, že do té doby Lucie nepoužívala make-up skoro vůbec, takže ačkoli je teď sice přírodní a ekologická, jemu se víc líbila její přirozená krása.

Zdroj: 123RF.COM

Stále se jenom hádáme. Už není ta, kterou jsem si chtěl vzít

Lucie už podle Tomáše nehledá jen ty produkty, které skutečně potřebuje. Stala se na slovu bio úplně závislá a cokoli, co si může za jeho peníze dovolit, to pořídí, i když to třeba nepotřebují. „Žili jsme zdravě.

Teď není v lednici prostor na nic jiného než na mrkev a okurky, které chutnají úplně stejně jako normální, jenom stojí mraky peněz. Když se navíc odvážím přítelkyni říci, že se mi líbí víc nenalíčená, vynadá mi, že tomu nerozumím. Jako by jí už ani nezáleželo na tom, že se mi nelíbí,“ říká Tomáš.

Když nedávno přišla Lucie celá nadšená s tím, že objevila obchod s vyloženě přírodním oblečením a hned si tam tři kusy koupila, Tomáš začal uvažovat o tom, zda mu tento vztah za peníze, které do něj vkládá, stojí. „Není to už jenom bio život. Hledá věci přírodní, ekologické, věci, co pomáhají jiným. Neuvědomuje si ale, že tím ničí naši budoucnost. Takovou ženu já si brát nechci, uvažuji, že vztah ukončím.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články