Martin (45): Syn po nás chce, abychom mu dali peníze do života. Manželka souhlasí, já jsem proti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 21 1
muz 21 1

Martin je milující otec dvou synů. Jeden z nich se již před třemi lety osamostatnil, vzal si hypotéku a společně s přítelkyní si postavil rodinný dům. Jeho druhému synovi bude za pár týdnů osmnáct a i on by se chtěl postavit na vlastní nohy. Žádá však od rodičů pomoc.

Martin se nám přiznal, že naše články sice nečte, ale jeho manželka je pravidelnou čtenářkou. Svěřil se nám také s tím, že jeho žena neví, že se za námi rozhodl vydat a povyprávět nám svůj příběh.

Žádá po nás něco, co druhý syn nežádal

„Máme dva syny – Marka a Milana,“ začíná vyprávět Martin. „U Milana se to má tak, že k němu manželka strašně přilnula, protože se narodil jako nedonošený a začátky nebyly nejjednodušší,“ vysvětluje nám situaci. „Proto se k němu vždy chovala jako k mazánkovi, s čímž jsem nesouhlasil,“ říká Martin.

Od Martina se dále dozvídáme, že za nimi jejich mladší syn Milan před nějakou dobou přišel s netradiční prosbou. Po rodičích totiž žádá peníze do začátku. Rád by se krátce poté, co mu bude osmnáct, odstěhoval a našel si vlastní bydlení. K tomu ale potřebuje pomoc rodičů. Martinovi se nelíbí, že by jeho mladší syn měl mít nějaká privilegia, která ten starší neměl.

Manželka souhlasí, já jsem proti

Martin se nám svěřuje o rozdílném pohledu manželky na žádost jejich syna. Zatímco ona s jeho prosbou souhlasí, on je jednoznačně proti. Často se kvůli tomu hádají.

„Manželka synovi od jeho narození vyšlapávala cestičku,“ vysvětluje nám chování své ženy vůči synovi, který to neměl na začátku svého života jednoduché a musel si místo na tomto světě doslova vybojovat. „Nyní je to ale zdravý skoro dospělý chlap a já nechápu, proč bychom mu ten start měli ulehčovat více než jeho bratrovi,“ přiznává Martin. „Doma se kvůli tomu často hádáme.“

Se ženou se nedokážeme domluvit

„Abych se přiznal, nevím, co mám dělat,“ povzdechne si Martin nešťastně. „Syn na nás naléhá, žádá po nás 300 000 Kč, aby se mohl postavit na vlastní nohy,“ překvapí nás částkou, kterou od nich syn požaduje. „Panáček si zvykl na to, že mu máma celý život všechno nosila až pod nos, a teď si myslí, že s tím uspěje, ale to se spletl,“ řekne rozhodně.

Martin se nám svěřuje, že v žádném případě synovi tolik peněz dávat nebude. Chce být totiž fér, jeho starší syn také žádné peníze nedostal, když se stěhoval od rodičů, proto se zlobí na svoji ženu, že chce mezi syny dělat rozdíly. Na druhou stranu ale ví, že když se jeho žádosti nepodvolí, bude to mít negativní dopad na jeho manželství – je přesvědčený, že by mu to žena neodpustila.

Odchází od nás plný obav a rozporuplných pocitů. Má vyhovět synovi a mít doma klid? Nebo má bouchnout do stolu, říci rázné ne, ale čelit rozzlobené manželce?

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články