Aleš (54): Všechny peníze jsem naházel do automatů. Divím se, že se mnou ještě zůstala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 45
muz 45

Aleš se prý se svými problémy svěřuje papírům docela často. Pro jednou se rozhodl, že se svěří nejen šuplíku svého psacího stolu, ale také čtenářům našeho magazínu. Jeho žena pro něho totiž dělá všechno, zatímco on utrácí rodinné dědictví v automatech. Nedokáže pochopit, že mu jeho manželka dala už nejméně milion šancí, a přemýšlí, jak se závislosti zbavit.

„Psaní je pro mě způsob, jak se odreagovat,“ vysvětluje na úvod Aleš. Vždycky si podle svých slov sepisoval své zážitky, má několik deníků a v šuplíku povídky ze života. Tentokrát se rozhodl pro něco většího a napsal nám.

Dvakrát jsem se léčil ze závislosti na automatech. Pořád nedokážu odolat

Poprvé se Aleš léčil před deseti lety. Tenkrát ho k tomu donutila jeho manželka. „Utrácel jsem velké peníze a stále sliboval výhru. Hrozila mi, že mě opustí, když se nezačnu léčit. Nakonec jsem proto začal něco dělat,“ vykládá čtenář. Brzy se cítil jako nový člověk. Automaty mu nic neříkaly, peníze začal skládat se ženou na hromadu, změnil se mu život.

„Jenomže po dvou letech jsem do toho zase spadl. Šel jsem s kamarádem do herny a on si vsadil. To jsem ještě dělal, že už jsem dávno ze závislosti venku. Jenomže jak jsem ho tam viděl, dostal jsem chuť vydělat nějaké ty peníze a hned druhý den jsem si vsadil na hokejový tým a prohrál sedm tisíc,“ svěřuje se Aleš. Trvalo asi půl roku, než jeho žena přišla na to, že opět sází.

Poprvé ho nutila se léčit s pomocí výhružek. Podruhé ho vyloženě prosila. „Říkala mi, že mě neopustí, že mě miluje, ale musím se sebou něco dělat. Jednou jsem se závislosti zbavil, tak to prý dokážu podruhé. A já opět prošel celým očistným procesem jen kvůli ní.“

Moje závislost asi nikdy úplně nezmizí

Už půl roku po léčbě věděl Aleš, že je zle. „Začal jsem nejdřív sázet jenom na malé sportovní zápasy, ale nakonec jsem se vrátil k automatům. I když je to dnes už těžko přístupné, pořád existují místa, kde si zahrát,“ přiznává. Jeho žena o všem ví. „Snažil jsem se to tajit, ale utrácím tolik peněz, že jsem je začal brát i ze společné zásoby.“

Aleš s manželkou o problému mluví. Ona se mu snaží pomoci tím, že ho přesvědčuje, že ho bude milovat neustále. „Léčba dvakrát nezabrala a ona už mě ani nikam neposílá. Stále opakuje, že mě miluje a všechno společně zvládneme.“ I když se Aleš za své problémy stydí, nedokáže přestat. Občas něco vyhraje a to ho povzbudí.

„Nechápu, proč se mnou moje žena ještě je. Bojím se, že o ni na stará kolena přijdu. Jenomže moje závislost je zkrátka silnější. Musím doufat, že její sliby o tom, jak spolu zestárneme, jsou pravda,“ říká.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články