Martin (38): Přítelkyně mě neustále shazuje, je mi to nepříjemné

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
shazuje me
shazuje me

Jsem muž a také bych si tak chtěl připadat. Opatrovat svoji milovanou polovičku, být ten, kdo ji chrání před vším zlým. Místo toho jsem ale neustále submisivní v očích všech mých i jejích přátel. Neuvědomuje si možná, jak mi to ubližuje, ale neustále mě před všemi shazuje. Já už začínám přemýšlet o tom, že se rozejdeme.

Romana je už od pohledu ne zrovna křehká dáma. Její baculatá postava mě přitahuje, ale připadám si vedle ní občas jako strašný střízlík. Jsem asi o čtyřicet kilo lehčí, navíc i o hlavu menší. Už pohled na nás musí leckomu napovědět, kdo v této domácnosti rozhoduje.

Před přáteli nevynechá jedinou trapnou historku

Romana to se mnou nemá lehké. Jsem trochu nepraktický člověk. Pracuji jako IT technik, ale doma nepřibiji ani poličku. To je jeden z důvodů, proč neustále něco kazím, rozbíjím, jsem takový nešika. Ona tvrdí, jak je to roztomilé, jenomže před kamarády pak tvrdí, že všechno doma dělá sama, a navíc jim vypráví, jak to dopadlo, když jsem se o něco pokoušel já sám. Všechna její slova jsou sice pravdivá, jenomže já potom jenom sedím jako terč výsměchu, zatímco ona se skvěle baví s přáteli.

Zdroj: 123RF.COM

Dokud mě takto ponižovala před kamarádkami, bylo to ještě únosné. Nejhorší je, že když si domů přivedu kamarády, skončí to tak, že jim ona vypráví o mé neschopnosti a já mohu klidně odejít. Kamarádi si ani nevšimnou, že nejsem doma.

Mluvil jsem s ní o tom. Tvrdí, že jsem roztomilý

Romana není zlá a nic z toho, co dělá, nemyslí zle. Když jsem jí řekl, jak se cítím, zasmála se a konstatovala, že jsem roztomilý, když se na ni zlobím. Později se mi dokonce několikrát omluvila, jenomže její povaha se zkrátka nezmění. S další návštěvou přátel se situace opakovala. Mám strach, že pokud se začnu bránit, bude argumentovat tím, že je to všechno pravda a že jsem úplně k ničemu.

Občas si tak kvůli jejím povídkám připadám. K ničemu. Nic neumím, jsem dobrý jen k tomu, aby o mně později vyprávěla lidem kolem sebe. Snižuje mi to sebevědomí a zbavuje přátel. Nevím, jestli takový vztah ještě dokážu déle snášet. Začínám uvažovat o tom, že se s Romanou rozejdu. Nic mi s ní vlastně nechybí, přesto to nějakým způsobem není vztah, který bych chtěl mít.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články