Martin (36): Tajná svatba bylo to nejlepší řešení, jak ušetřit peníze za vyžírky z rodiny a pár měsíců si cestovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
cestovani
cestovani

Nevěděli jsme, zda děláme dobře, když svou svatbu utajíme před většinou lidí z našich rodin, ale nakonec jsme uznali, že to bylo dobré rozhodnutí. Někteří to však dodnes nepochopili.

Spojila nás touha cestovat a užívat si

S Vendulou jsem se seznámil docela netypicky. Chystal jsem se s několika přáteli na dovolenou na Bali. Když jsme čekali na letišti ve frontě na odbavení, hned za mnou stála krásná brunetka. Jsem komunikativní typ, dal jsem se s ní tedy do řeči. Vendula tam tehdy byla se svou maminkou. Nakonec jsem jí řekl, že bych si ji mohl přidat na Facebook, protože jsem si ho nedávno založil.

Moc na to nejsem, ale dnes toho nelituji. Koneckonců i díky tomu mám teď skvělou ženu. Tehdy jsem tomu ale nepřikládal velkou pozornost. Myslel jsem, že si pošleme jen pár fotek. Jenže jsme si začali dost psát a později i volat. Po dovolené jsme se párkrát setkali a začali jsme spolu chodit.

Při žádosti o ruku jsem měl hroznou trému

Po několika měsících jsem měl v hlavě jasno. Vendula je prostě ta pravá žena pro mě. Moc dlouho jsem o tom nepřemýšlel a koupil zásnubní prsten. O ruku jsem ji požádal přesně po roce na naše výročí. Byli jsme tehdy spolu na horách lyžovat. Chtěl jsem ji požádat o ruku při romantické večeři, ale nakonec jsem to nevydržel a požádal ji přímo na dvousedadle na lanovce. Vendula se na mě tehdy vrhla, až jsem měl strach, že spadneme dolů. Samozřejmě mi řekla svoje ano a já byl opravdu šťastný.

S návrhem na tajnou svatbu přišla ona

Přišel čas řešit svatbu a naplánovat, jak to vlastně chceme. Docela dost mě překvapilo, když Vendula přišla s návrhem, že se vezmeme tajně. Jen my dva a dva svědci. Nejprve mi to nepřišlo jako nejlepší řešení. Vlastně mě to dřív ani nenapadlo, jenže když jsme začali celou svatbu plánovat a propočítávat, vyšlo to na poměrně dost velkou částku.

Je pravda, že na svatbě se všichni stejně jenom zadarmo nají a vypijí litry alkoholu, nakonec se někdo nepohodne, a ještě by z toho byly problémy. S Vendulou jsme se shodli na tom, že nebudeme sponzorovat našim vzdáleným příbuzným a rodinám zábavu a drahou večeři zadarmo.

Stejně by si toho ani nevážili. Místo toho jsme se rozhodli, že ušetřené peníze utratíme za dovolenou. Celý měsíc na Srí Lance. To znělo lépe než opilí strýcové zvracející krevetový salát. Vzali jsme se a oznámili to jen našim rodičům po telefonu. Moje matka mi to sice nemůže do dneška odpustit, ale ta dovolená za to rozhodně stála.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články