Libor (56): Bral jsem ji na Harley srazy, ale po jednom šíleném zážitku už to neudělám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 2
muz 2

Libor žije s Monikou už dvacet let. Jenomže za posledních pět roků se jejich vztah změnil. Jakožto milovník motorek je Libor neustále někde na cestách či srazech. Dříve si je se ženou užívali společně. Jenomže po jedné aférce, kterou ho ztrapnila před kamarády, už ji mezi blízké nebere. Podle jeho slov by se rodina a přátelé neměli tak úplně propojovat. Když se čtenář dozvěděl o naší stránce, napadlo ho, že i jeho příběh může zaujmout.


„Byla mojí chloubou a každý kamarád od motorek mi ji záviděl. Po tom, co jednoho dne předvedla, mi ji záviděli možná ještě víc. Právě kvůli tomu ji ale nemůžu už na srazy brát,“ vykládá Libor.

S mými kamarády si rozuměla. Jednou neodolala jejich pozvání na flašku rumu

Libor jezdí na svém Harleyi už několik let. Často zmizí z domu i na týden, protože se motorkářský sraz koná na druhém konci republiky a lidé se stejnými zájmy si chtějí užít trochu společného času. Někteří muži mají doma ženy, které jejich lásku sdílí, proto je berou často s sebou. „Monika má motorky ráda. I když jim nerozumí, ráda se sveze a potká nové lidi. Na srazy dřív jezdila se mnou. Mnoho chlapů znala už z dřívějška, skvěle si s nimi dokázala popovídat,“ vypráví Libor.

„Právě proto jsem se nedivil, když jsme jednou měli přespat v kempu a jeden kamarád navrhl, abychom si dali flašku. Já odmítl, ale moje žena souhlasila. Odešel jsem se koupat, když jsem se vrátil po půlhodině, měli už otevřenou třetí flašku,“ popisuje. „To by nebyl až takový problém u dvaceti lidí. Jenomže to vypadalo, že většinu alkoholu vypila právě Monika.

Chtěl jsem ji mírnit, poslala mě pryč. Brzy se začaly dít strašné věci

Libor chtěl Moniku odvést do karavanu a nechat ji vyspat. Věděl, že je pozítří čeká dlouhá cesta domů, a měla by si tak alespoň trochu odpočinout. Jenomže jeho žena ho se smíchem poslala pryč, že se bude ještě bavit. „Poslechl jsem, říkal jsem si, že ji bude jenom bolet hlava. Jenomže když pro mě do karavanu po hodině přišel kamarád, abych si ji šel uklidnit, věděl jsem, že je zle.“

Když Libor vyšel z karavanu, uviděl svou ženu ve spodním prádle mezi několika vysmátými muži. „Tančila úplně mimo rytmus na hudbu z reproduktoru jedné z motorek. Právě ve chvíli, kdy jsem se pokoušel probít davem opilých kamarádů, si sundala podprsenku. Dva chlápci, kteří ještě neměli připito tolik, se ji snažili zastavit, zbytek ji ale podporoval.“

Monika si ráno nic nepamatovala. Libor jí vše převyprávěl a ona se mu musela dlouze omlouvat. „Udělala mi ostudu. Vím, že za to nemohla sama, měla se ale mírnit, když ji ti hlupáci tak oblbli. Od té doby jezdím na srazy sám,“ svěřuje se Libor. „Několikrát mě prosila, jestli by se nemohla svézt se mnou. Ale já už ji ke svým – i když trochu opileckým a drzým – kamarádům nepustím.“

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články