Lumír (40): Rozbroje s manželčinou sestrou: Kdysi jsem ji odmítl, roky mi to nemůže odpustit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 16
muz 16

O Lumíra se před patnácti lety zajímaly hned dvě ženy a on si mezi nimi musel vybrat. Shodou okolností to byly sestry, vyhrát ale mohla jen jedna. Lumír dal přednost starší ze sester Romaně, kdežto její mladší sestra Ingrid zůstala na ocet. Tehdejší zradu mu však ani po tolika letech nedokázala odpustit.

Lumír patří mezi naše pravidelné čtenáře. Nyní nám zaslal e-mail, ve kterém nám popsal svůj příběh. Dozvěděli jsme se v něm, jak dlouho může bolet stará křivda a jak hodně může zasáhnout hned do několika životů.

Vybrat jsem si mohl jen jednu, rozhodl jsem se srdcem

Jako každému muži mi velmi lichotilo, že se o mě zajímaly hned dvě ženy současně. Trochu to komplikovala skutečnost, že se jednalo o sestry. Líbily se mi tenkrát obě dvě, vybrat jsem si ale mohl jen jednu, rozhodl jsem se srdcem a začal chodit s Romanou. Dobře si pamatuji, jak se Ingrid zatvářila, když jsem jí dal svým způsobem košem. Na její výraz nikdy nezapomenu, mnohdy mě straší ve snech.

Vždy mi dávala najevo, jak moc jsem jí ublížil

Ingrid se nedokázala smířit s odmítnutím, neuměla sestře odpustit, že to byla ona, která nad ní zvítězila. Skutečnost, že jsem si vybral Romanu, se hodně podepsala na jejich vzájemném vztahu. Sestry si přestaly rozumět, Ingrid na Romanu žárlila a mně dávala najevo, jak moc jsem jí ublížil.

Ne vždy to bylo jednoduché, vzhledem k tomu, že se jednalo o sestry, jsem Ingrid často potkával, kdykoli jsem byl u nich doma. Pokaždé mě probodávala ostrým pohledem a neměla pro mě jediné dobré slovo.

Odmítla vlastní sestře přijít na svatbu

Zlost v Ingrid jen sílila, situace dospěla až do takového extrému, že dokonce odmítla přijít své vlastní sestře na svatbu, která se konala čtyři roky poté, co jsem s Romanou začal chodit. Romanu to tehdy velmi zasáhlo, moc se na sestru zlobila a zároveň jí bylo velmi líto, že nebude mít na svatbě sestru, která jí ještě donedávna byla nejbližším člověkem. I přes veškeré prosby si Ingrid stála za svým a na naši svatbu tenkrát skutečně nepřišla.

Neustále nám dělá naschvály

Situace se nezlepšila ani po několika letech, v současné době nám Ingrid neustále dělá jen samé naschvály. Často mezi sebou řešíme rozbroje, většinou kvůli naprostým maličkostem, Ingrid si ale vždy dokáže najít i ten sebemenší důvod, pro který je schopná se s námi pohádat.

Na své ženě pozoruji, že ji špatný vztah s vlastní sestrou velmi ničí, ačkoli se to snaží nedávat příliš najevo. Uvědomuji si, že je to svým způsobem moje vina. Na druhou stranu jsem tehdy nebyl povinen rozhodovat se tak, jak si přála zhrzená holka. Zkrátka jsem si vybral tu, kterou jsem miloval. A za tím si stojím.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články