Bedřich (31): Přítelkyně je závislá na své matce, tráví s ní více času než se mnou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 234 1
muz 234 1

Velmi nás těší vzrůstající zájem ze strany mužů, kteří se nám stále častěji svěřují se svými příběhy. Příkladem by mohl být i pan Bedřich, od kterého jsme obdrželi e-mail. I on má totiž nějaké trable, se kterými se nám chtěl svěřit. Proto si nyní můžete i vy přečíst jeho příběh.

Bedřich neměl ve vztazích nikdy příliš velké štěstí, proto byl moc rád, když se před dvěma lety seznámil s Karolínou. Byla sice o čtyři roky mladší, ale názorově si sedli. Vše vypadalo báječně, ale pouze do chvíle, než si pan Bedřich začal všímat, že je v životě jeho přítelkyně ještě někdo, kdo je pro ni daleko důležitější nežli on.

Byla to holka do nepohody

Na Karolíně se mi líbila především její přátelská a optimistická povaha, kterou vás dokázala okamžitě nakazit. Pokud jste s ní v jedné místnosti, jednoduše musíte mít dobrou náladu. Je to holka do nepohody, se kterou jsem si chtěl začít. Velmi mě potěšilo, když jsem zjistil, že jsou naše sympatie vzájemné, a my jsme se tak dali dohromady. Po dlouhé době to zase byla žena, se kterou jsem si uměl představit zbytek života.

Od začátku mě postavila na druhou kolej

Myslel jsem si, že můj vztah s Karolínou nebude mít sebemenší chybu. Spletl jsem se, jedna by se přeci jen našla. Zatímco ona pro mě byla středobodem zájmu, Karolína mě hned na začátku postavila na druhou kolej. V jejím životě byl totiž někdo daleko důležitější než já – její matka.

Dokázal bych pochopit, že k sobě mají blízko. Od Karolíny jsem se dozvěděl, že od jejích šesti let žily s matkou samy, protože se na ně je její otec vykašlal. A právě proto, že vyrůstala pouze s mámou, s ní měla velmi úzký vztah. Netušil jsem však, že jejich pouto bude zasahovat i do našeho vztahu.

Někdy mám pocit, že chodím pouze s představou

Karolínu miluji, vadí mi ale, že svoji matku staví na první místo. Několikrát se stalo, že jsme se třeba týden neviděli jen proto, že její matka potřebovala, aby za ní Karolína přijela. Také jsem byl mnohokrát nucen Karolínu omluvit, když jsme se s našimi přáteli domluvili, že společně někam zajdeme, ale Karolína nečekaně odjela za matkou a moji kamarádi si mě pak dobírali, že na mě moje přítelkyně kašle.

S Karolínou jsem trávil tak málo času, že jsem dokonce začal mít pocit, že chodím pouze s představou. Ona mnohem více svého času věnovala matce.

V našem vztahu se něco musí změnit

Poslední dobou mě skutečnost, že jsem v Karolínině životě až na druhém místě, velmi trápí. Nelíbí se mi, že svoji matku upřednostňuje před naším vztahem. Proto jsem Karolíně řekl, že se v našem vztahu něco musí změnit, jinak to dál nepůjde. Nejdříve se tvářila dotčeně, poté mi dokonce začala vyčítat, jak se na ni mohu zlobit, že má ráda svoji mámu. Pak se jí to celé uleželo v hlavě a ona uznala, že mám vlastně pravdu.

Nyní se má situace tak, že se Karolína snaží čas strávený s matkou omezit, aby ho mohla více trávit se mnou. Ještě to není úplně ideální, ale snaha se cení.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články