Lukáš (46): Chování švagrové jsem toleroval jen kvůli své ženě. Posledně ale udělala něco, co už bylo hodně za hranou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz svagrova
Zdroj: Shutterstock

Každý jsme nějaký a s takovým přesvědčením jsem se snažil přistupovat i ke své švagrové. Kolikrát mi bylo proti srsti, že na mě třeba měla nějakou nevhodnou narážku nebo podobně. Ona byla zkrátka taková – přímočará, co na srdci, to na jazyku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Její chování jsem toleroval jen kvůli své ženě. Věděl jsem, že má svoji sestru ráda, proto jsem nechtěl dělat nějaké rozbroje. Ačkoli jsem kolikrát nesouhlasil s tím, co dělala, nikdy jsem to neřekl nahlas. Posledně už to ale bylo opravdu za hranou.

Její mladší sestřička

Říká se, že rodinu si nevyberete, a já si na tohle rčení vzpomenu pokaždé, když se mám setkat se sestrou své ženy. Švagrová mi prostě nikdy nesedla, není to můj šálek kávy.

Pro moji ženu ale hodně znamená. Je to její mladší sestřička, o kterou se po smrti maminky musela starat převážně ona, protože nečekaný odchod manželky jejího otce zasáhl natolik, že tehdy propadl pití.

Proto jsem ji toleroval. Nechtěl jsem se stavět mezi moji ženu a švagrovou, natož pak třeba manželku nechtěně nutit, aby si mezi námi vybírala, pokud by došlo k nějakému sporu. A k tomu málem došlo tolikrát, že bych to ani nespočítal.

Pořád něco zkoušela, ale já nereagoval

Dávno jsem si zvykl na to, že švagrová Marie je prostě svá. Já osobně bych takovou ženskou po svém boku nechtěl a soudě dle toho, že byla věčně sama a dvakrát rozvedená, asi nejsem jediný, kdo s ní má problém vyjít.

Nelíbilo se mi, že kdykoli měla příležitost, měla na mě nějakou nevhodnou poznámku. Kolikrát to bylo nepříjemné, například když ta poznámka měla sexuální podtext. Přišlo mi to na hraně, protože jsem přece žil s její sestrou.

Posledně už to přehnala a já musel zasáhnout

Léta jsem přehlížel její rádoby nenápadné doteky, tuhle mě pohladila po rameni, jindy mi dala ruku na koleno. To všechno okořenila narážkami, které se nehodily, ale já, aby byl v rodině klid, roky mlčel a nedělal problémy.

Jenže na oslavě narozenin mojí ženy, která se konala v létě a na kterou jsme samozřejmě pozvali i její sestru, to švagrová přehnala s alkoholem a vypila více, než kolik byla schopna unést. V jednom okamžiku využila toho, že jsme byli na pár vteřin sami, a vyjela po mně.

Pověsila se mi za krk a snažila se mě políbit. Šeptala něco o tom, jak moc mě chce, že po mně už roky touží a že se rychle pomilujeme, ať si toho nikdo nevšimne. Když mi rukou začala rozepínat poklopec, musel jsem zasáhnout.

Sestry spolu nemluví

Roky jsem se tomu vyhýbal a dělal všechno pro to, aby k něčemu takovému vůbec nemuselo dojít. Jenže chování mojí švagrové už přesáhlo všechny meze. Přede všemi na oslavě jsem ji ten den konfrontoval.

Moje žena byla rudá vzteky, když jsem přiznal, že mě její sestra chtěla svést. Strašně se tam pohádaly a od té doby spolu nemluví. Na manželce je vidět, že jí sestra chybí, ale chápu, proč se na ni zlobí. Já jsem rád, že mám od otravné švagrové pokoj, ale nechtěl jsem toho dosáhnout za cenu toho, že bude moje manželka smutná.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články