Standa (36): Manželka si stěžovala, že ji moje máma nemá ráda. Nevěřil jsem jí, dokud se něco nestalo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zena matka
Zdroj: Shutterstock

Když za mnou přišla s tím samým postěžováním si už po několikáté, otráveně jsem protočil panenky. Manželka si usmyslela, že ji moje matka nesnáší. Samozřejmě jsem jí něco takového nechtěl uvěřit. Moje máma nikdy nedala najevo, že by jí Lenka vadila. Naopak se k ní vždycky chovala moc mile.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Začal jsem se na svoji ženu zlobit. Nechápal jsem její potřebu útočit na moji matku, která jí podle mě nic zlého nedělala. Jenže pak se stalo něco, díky čemu jsem musel otevřít oči a konečně uviděl pravdu.

Pořád dokola ta samá písnička

„Tvoje máma mě nesnáší,“ slýchával jsem z úst své ženy častěji, než bylo zdrávo. Vždycky přišla s něčím, co jí moje máma údajně provedla, a dala jí tím jasně najevo, že ji nemá ráda.

Při každém takovém stěžováním jsem naslouchal jen jedním uchem. Byla to pořád dokola jedna a ta samá dávno ohraná písnička.

„Vždyť ti nic nedělá,“ odpověděl jsem pokaždé prakticky totéž. Načež se moje žena urazila, že bráním svoji maminku a za ni se nedokážu postavit. Takhle to u nás probíhalo i několikrát do měsíce.

Už jsem na ni musel být hrubý

Jednoho dne, když moje žena opět přišla se svojí teorií o tom, jak ji moje matka nenávidí a pořád proti ní zbrojí, už ve mně bouchly saze. Došla mi trpělivost a na svoji ženu jsem vystartoval.

„Můžeš už toho laskavě nechat?“ zvedl jsem na ni hlas. „Nechápu, co máš za problém. Máma ti nic nedělá, tohle všechno je jen v tvojí hlavě,“ bouchl jsem rukou do stolu. Ženu jsem tím vystrašil, ale už to vážně přeháněla.

Zvláštní náhoda

Nějakou dobu byl klid. Sice mě mrzelo, že jsem na svoji ženu křičel, ale už mi tím vážně lezla na nervy. Pak se ale začaly dít zvláštní věci.

Natrefil jsem na svoji bývalou přítelkyni. S Helenou jsem před svojí nynější ženou chodil asi šest let, byla to velká láska, a dokonce jsme byli i zasnoubení. Pak mě podvedla a já vztah ukončil. Máma se na mě kvůli tomu tehdy hodně zlobila, protože si Helenu velmi oblíbila.

Kdybych na ni narazil jednou, nepřišlo by mi to zvláštní, jenže ona se začala objevovat všude tam, kde jsem byl já. Tohle už mi přišlo podezřelé, nehledě na to, že mi začala psát na sociálních sítích. Tam se přiznávala, jak toho lituje a že mě stále miluje. Navzdory tomu, že jsme od sebe více než pět let.

Celou dobu jsem jí křivdil

Jednou jsem vyrazil na kamarádovu oslavu narozenin. Co čert nechtěl, objevila se tam i Helena. Později večer po mně vyjela. Zarazil jsem to hned, ale stejně mi to nedalo a Heleny jsem se zeptal, co to proboha vyvádí.

Řekla mi něco, z čeho jsem byl v šoku. Prý jí před nějakou dobou napsala moje máma. Ty dvě si spolu psaly, vzpomínaly na léta, kdy jsme já a Helena tvořili pár, a pak moji matku napadlo, že by mě mohla Helena dostat zpátky.

V té chvíli jsem si dal dvě a dvě dohromady. Došlo mi, že manželka měla celou dobu pravdu. Možná jsem to neviděl, ale máma se k ní nechovala hezky. Celou dobu jsem jí křivdil a bránil mámu, která se za mými zády spojila s mou bývalkou a společně kuly pikle. Ženě jsem se sice omluvil, ale vím, že jen omluva tohle nespraví.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články