Lukáš (41): Tajila před mnou svého předchozího přítele. Po měsíci jsem se dozvěděl proč

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 71
muz 71

Když se Lukáš dozvěděl, že před ním měla jeho přítelkyně Sabina dlouhodobý vztah, o kterém mu neřekla, byl zaskočený. On jí totiž o všech svých známostech řekl, zatímco Sabina zmínila jen několik jednorázových úletů a nezmínila se o muži, se kterým tři roky žila. Lukáš ale brzy pochopil, proč si jeho přítelkyně nechávala tajemství pro sebe.

O vztahu jsme spolu mluvili mockrát. Já jí přiznal, s kým jsem kdy byl, ona mi několikrát tvrdila, že vážný vztah nikdy nezažila. Myslel jsem, že předchozí partnerský život je důležité sdílet, abychom se vyhnuli chybám, které jsme kdysi udělali. Dozvěděl jsem se ale, že mi lže.

Prořekla se její matka

Jednou u nás byli na návštěvě Sabinini rodiče. Já chtěl Sabinu požádat o ruku, ale přišlo mi slušné se nejprve zeptat jich. Když si odskočila, nadhodil jsem svůj plán. Oba souhlasili, máme spolu dobrý vztah. Matka si ale neodpustila poznámku: „Jenom dej pozor, ať nedopadneš jako Karel.“

Okamžitě jsem se ptal, kdo je Karel. Matce sice v tu chvíli došlo, že řekla něco, co asi neměla. Bohužel už ale bylo pozdě, a tak mi prozradila, že Sabina přede mnou měla přítele, se kterým se po třech letech vztahu zasnoubila. Těsně před svatbou ale jejich vztah skončil, aniž by vlastně kdokoli tušil, co se mezi nimi stalo.

Zdroj: 123RF.COM

Sabina se mnou bývalého přítele odmítala řešit

Ptal jsem se přítelkyně, proč mi o bývalém příteli neřekla. Odmítala se mnou na toto téma mluvit, jenom pokaždé začala nadávat na matku, která prý všechno vyslepičí. Proč mi o Karlovi nechce nic říct, jsem dlouhou dobu nechápal. Přestal jsem se proto zajímat v domnění, že bych mohl na našem vztahu všechno jenom pokazit.

Za dveřmi jsem zaslechl, co se stalo

O měsíc později přijela za Sabinou její dávná kamarádka. Bylo vidět, že se znají dlouho a mají si co povídat. Nechal jsem je tedy v kuchyni a sám odešel do pracovny. Pootevřenými dveřmi jsem ale slyšel každé slovo. Zjistil jsem, že Karel se jednou opil a Sabinu zbil. To byla poslední kapka rozpadajícího se vztahu a ona se s ním rozešla. Kromě své nejlepší kamarádky se nikomu nesvěřila, protože ačkoli ke Karlovi tou chvílí přestala cokoli cítit, neměla potřebu mu ublížit.

Karel tak z celé události vyvázl jenom s jejím pohrozením, že jestli se ji pokusí kontaktovat, ona zavolá policii. Došlo mi, že je Sabina ještě lepší člověk, než jsem si myslel. Rozhodla se nepotopit muže, který by si to očividně zasloužil, a tajemství udržela po celé ty roky, aby ji snad někdo nepřemlouval k opaku.

Nedal jsem na sobě znát, že jsem cokoli zaslechl. Od té doby se Sabinou o Karlovi nemluvíme. Jsem šťastný, že ji mám, a není důvod do toho tahat staré vztahy.

Lukáš, Teplice
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články