Lubomír (42): Viděl jsem, jak moje žena chladnokrevně lhala své sestře. Jsem strachy bez sebe, co může přijít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz strach
Zdroj: Shutterstock

Pan Lubomír se na první pohled zdá jako člověk, který nemá rád intriky a už vůbec ne lež. O to více byl překvapený, když zjistil, jak jeho manželka dokáže bez ostychu a mrknutí oka zalhat vlastní sestře.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vyrůstal jsem v čestné rodině

Lubomír se narodil do rodiny, kde se vždycky všechno říkalo narovinu. „Když jsem třeba přišel pozdě domů z tahu s kamarády, nemusel jsem se vymlouvat na to, kde jsem byl jinde. Věděl jsem, že moji rodiče to pochopí a ocení, že říkám pravdu.“

Pravda sice někdy dokáže bolet, ale mnoho lidí ji ocení. Lubomír nám dále sdělil, že se snaží celkově v životě nelhat. „Sice by mě to nikdy nenapadlo, ale kdybych třeba svoji manželku podvedl, nedokázal bych v sobě tohle udržet a svědomí by mě drásalo,“ uvedl.

Nežijeme v pohádce

Lubomír postupem času zjistil, že v životě má každý nějaké svoje charakterové vlastnosti a u někoho smysl pro čestné jednání a pravdu není zrovna silnou stránkou.

„Někteří lidé jsou zkrátka bezpáteřní. Aby získali, co potřebují, neostýchají se ani podvádět, ani lhát, tohle já bytostně nesnáším,“ sdělil nám Libor s tím, že s takovým typem lidí většinou nevychází a vztahy s těmito lidmi rychle uzavírá.

Několikrát jsme o tom spolu mluvili

Když se seznámil se svojí budoucí manželkou, neměl problém s ní o tomto narovinu také hovořit. Řekl své ženě, že k ní chce být vždy naprosto upřímný, a to stejné žádá také on od ní.

„Docela jsme tohle téma probírali, protože je pro mě důležité. Nedovedu si vůbec představit, že by mi v něčem lhala. Myslím si, že jsem docela tolerantní a upřímnost snesu,“ dodal.

S pravdou jsem přišel zase já

„Jednou jsme byli se ženou navštívit její sestru. V té době jsme věděli, že jí vztah nevychází. Zjistili jsme, že manžel švagrovou už delší dobu podvádí. Potvrdilo nám to i více lidí.“

Když Lubomír přijel s manželkou k její sestře, stála ve dveřích se slzami v očích. Téma návštěvy bylo jasné. „Manželka ji stále ujišťovala, že to určitě není pravda, že její manžel by to nikdy neudělal a že všechno bude zase v pořádku, nevěřícně jsem na ni zíral.“

Po nějaké době to už Lubomír nevydržel, za přítomnosti obou žen vyšel s pravdou ven a sdělil i detaily o tom, jak, kde a s kým jeho švagrovou její manžel podvádí.

Milosrdná lež

„Moje žena se se mnou pak ještě týden nebavila. Její sestra se na ni zlobila, že jí lhala. Mně manželka vyčítala, že ji chtěla tou lží jen uklidnit. Že to byla milosrdná lež, aby její sestra netrpěla.

Mně to tak vůbec nepřišlo. Se švagrovou jsme si pak několikrát volali a děkovala mi, že jsem jí všechno řekl, aby nemusela žít dál ve lži.“

Lubomír se svojí upřímností zavděčil švagrové, ale dle jeho slov mu do teď vrtá hlavou, kdy mu bude jeho žena lhát a schovávat to za milosrdnou lež.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články