Hynek (48): Myslel jsem, že nám tím zachráním manželství. Nyní se bojím o naše životy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz se stydi za zenu
Zdroj: Shutterstock

Manželství Hynka a Laury nebylo v posledních letech zrovna ideální. Stereotyp a mnoho společně prožitých let udělaly svoje a manželé se vzájemně začali odcizovat. Příliš tomu nepomohla ani krátká aférka, kterou měl Hynek před třemi lety a přes kterou se jeho žena stále úplně nepřenesla.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Hynek si uvědomoval, že to mezi ním a Laurou není to pravé ořechové, a dlouho přemýšlel, jak by manželství zachránil. Nakonec přišel na způsob, o kterém si myslel, že mu pomůže si černý puntík u manželky vymazat.

Manželství se nám sypalo na hlavu

Jsme svoji už hodně dlouho a stereotyp mezi námi začal být nepříjemně znát. Počáteční vášeň a zamilovanost se dávno vytratily a místo toho přišla nuda.

Řešili jsme jen chod domácnosti, starost o děti a z čeho zaplatíme ten či onen účet. Zapomněli jsme na to, že je potřeba trávit čas spolu.

Manželství se nám začalo sypat na hlavu. Nepomohl jsem tomu, když jsem si před třemi lety našel milenku. Žena na to přišla a bylo hodně zle.

O rozvodu jsem neuvažoval

Kamarád mi často valil klíny do hlavy, že když to doma už takovou dobu nestojí za nic, měl bych vzít nohy na ramena a ještě si něco užít.

Na jeho slova jsem nedbal, o rozvodu jsem neuvažoval a podle všeho ani moji ženu tahle varianta nenapadla. Pravdou ale bylo, že jsme žili spíše vedle sebe než spolu.

Trápilo mě to. Lauru jsem stále miloval. Chtěl jsem to zachránit, chtěl jsem si vyžehlit to, jak jsem jí ublížil románkem. Přemýšlel jsem, co bych pro svoji ženu mohl udělat.

Myslel jsem, že tím náš vztah zachráním

Dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, co bych měl udělat, aby mi moje žena odpustila a aby dala našemu manželství ještě šanci.

A pak mi to došlo. Laura roky mluvila o tom, že by se ráda podívala do exotiky. Snila o dovolené na kanárských ostrovech, ale nikdy nám na to nezbývaly peníze.

Napadlo mě, že si na její vysněnou dovolenou vezmu půjčku. Byl jsem ochoten se zadlužit, ačkoli jsem dluhy nikdy neuznával. Moc mi na ní záleželo…

Všechno se ještě více pokazilo

Myslel jsem to dobře a těšil se, že naše manželství po letech nabere úplně jiný směr. Na dovolenou jsme skutečně odjeli a bylo to báječné. Návrat domů už tak veselý nebyl.

Když jsem si půjčku bral, nedíval jsem se nalevo ani napravo. Neřešil jsem úroky nebo sazbu. Prostě jsem vzal první nabídku, která přišla. A to byla chyba.

Neměl jsem peníze na splátky, začaly mi narůstat úroky a já musel s pravdou ven. Žena se zlobila a to, co jsme na dovolené zachránili, šlo zase do kytek.

Nyní se bojím, jak to budeme zvládat. Neměl jsem si půjčovat, byl to krok špatným směrem, který nás dostal do problémů. Nezvládáme splácet, nemáme peníze. Pokazil jsem to!

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články