Libor (35): Kamarád dělal něco strašného, musel jsem ho nahlásit na policii

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
72876549 s
72876549 s

Nikdy jsem nikomu nesliboval přátelství až za hrob. Protože člověk nemůže vědět, co se stane a kdy ho jeho kamarád zradí. Mám spoustu dobrých přátel a měl jsem jednoho nejlepšího kamaráda. Musel jsem se ale postavit proti němu, protože jsem zjistil, že se chová opravdu špatně k lidem, kteří si to nezaslouží.

Marek přišel o rodiče, když mu bylo patnáct. Od té doby ho vychovávala babička, která se vždy cítila sama a chtěla pomoci vnukovi, který neměl nic a hrozil mu dětský domov. Vždy jsem si myslel, že takoví lidé by měli být vděční. Ale nedávno mi došlo, že Marek je přesný opak. Babičku jenom využívá, a to i když se dávno mohl postavit na vlastní nohy.

Na babičku si vždy spíš stěžoval

Snažil jsem se mu vysvětlit, že by měl být vděčný, jenomže on stále dokola opakuje, že když byl malý, trpěl. V děcáku prý by mu bylo líp. Babička je totiž stará škola, a tak měl úplně jiné dospívání než jeho kamarádi. Smáli se mu prý, že je zaostalý. Musel se ve všem podřídit tomu, co chtěla babička. A nedokázal pochopit, že ona to s ním myslí dobře, jenom zkrátka zastává jiný styl výchovy.

I přes to všechno jsem měl Marka rád. Snažil jsem se mu porozumět. Jinak to je milý hoch, se kterým si rádi popovídáte, nebo sednete k pivu. Ale nedávno jsem bohužel zjistil, že dělá něco, co je neodpustitelné.

Zdroj: 123RF.COM

Kradl nemocné babičce důchod

U babičky dávno nebydlí. Stará paní je na vozíčku, je jí skoro osmdesát let. Občas je trochu zmatená, a proto si myslí, že ji má Marek stále rád. Když k ní jednou za čas přijde z povinnosti na kafe, je z toho nadšená, ale on mi potom jenom druhý den vypráví, jaká s ní byla nuda. Paní si nezvládá dojít na poštu pro důchod. Marek má proto zmocnění jí ho vybírat. Když jsem s ním nedávno shodou okolností šel na poštu, všiml jsem si, že hned peníze roztřídil na dvě hromádky. Dva tisíce si dal stranou.

Když jsem se ho ptal, objasnil mi, že babča prý nepozná, když jí dá každý měsíc o dva tisíce méně. A stejně jí dělá nákupy on, takže peníze nepotřebuje. Chtěl jsem to nechat plavat, ale v noci jsem nemohl spát. Druhý den jsem proto celou situaci nahlásil na policii. Nejsem si jistý, zda se tím budou více zabývat, ale moje svědomí je čisté. Od té doby se Markovi vyhýbám. Je to špatný člověk. Místo vděku babičku okrádá a já s ním nechci mít nic společného.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články