Jiří (50): Náš věkový rozdíl pro ni byl překážkou. Já jí dokázal, že věk je jen číslo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 49 2
muz 49 2

Velmi často se říká, že věk je jen číslo. Přesto se mezi námi najdou tací, kteří to vnímají úplně jinak. Věkový rozdíl mezi partnery tak pro ně může představovat nepřekonatelnou překážku. Stejnou zkušenost má i pan Jiří, od kterého jsme si vyslechli příběh plný mnoha zvratů. I vy si nyní můžete přečíst příběh o lásce, které bránil věkový rozdíl.

Zajiskřilo to mezi námi okamžitě

„Pracuji jako kuchař v jedné oblíbené restauraci a hrdě o sobě mohu prohlásit, že do popředí zájmu návštěvníků jsem ji dostal já,“ přiznává naprosto otevřeně pan Jiří a usmívá se u toho od ucha k uchu. Vysvětluje nám, že když do dané restaurace nastoupil, prakticky nikdy do ní nechodil. On ji však díky své lásce k vaření a jistému talentu v podobě schopnosti správné kombinace chutí dokázal postavit na nohy. Nyní tak mají rezervace i na půl roku dopředu.

„Toho dne jsem byl zrovna v práci, přišla mi objednávka na vepřovou panenku na houbové omáčce, což bylo jedno z mých nejoblíbenějších jídel. Během večera pro mě přišla servírka, že si mě ke stolu žádá jedna ze zákaznic,“ vypráví Jiří. „Když jsem přišel k jejímu stolu, okamžitě to mezi námi zajiskřilo.“

Byla podstatně mladší, mně to však nevadilo

Pan Jiří od spokojené zákaznice vyslechl pochvalu, která ho samozřejmě zahřála u srdce. Vypráví nám také o tom, že od toho večera začal danou zákaznici v jejich restauraci vídat pravidelně. Ačkoli si zpočátku nedával dvě a dvě dohromady a vůbec ho nenapadlo, že by tam mohla chodit kvůli němu, nakonec se ukázalo, že pravým důvodem jejích častých návštěv byl právě šikovný šéfkuchař.

„Jednoho dne na mě počkala, než mi skončila pracovní doba. Slovo dalo slovo a my skončili u mě doma,“ vypráví Jiří. „Jmenovala se Zuzana a byla podstatně mladší než já, což mi ale ani trochu nevadilo, ba naopak mi lichotilo, že tak krásná mladá žena má zájem o muže v mých letech.“

Říkala, že náš věk je překážkou v naší lásce

„Se Zuzanou jsme se viděli ještě několikrát, vždycky to bylo velmi příjemné,“ pokračuje Jiří. „Byl jsem si jistý, že k ní začínám něco cítit. Měl jsem zájem o něco více než o pouhé setkávání se u mě nebo u ní v bytě, kde to pokaždé skončilo stejně. Chystal jsem se vyslovit a zeptat se jí, zda bychom to spolu nemohli zkusit jako pár. Zaskočila mě však odpovědí, že náš věkový rozdíl je překážkou v naší lásce, a proto to nepůjde,“ povzdechne si Jiří zklamaně. „Dokonce to na chvíli vypadalo, že v našem setkávání už nadále nechce pokračovat.“

Musel jsem ji přesvědčit, že na věku nezáleží

„Toho času mi bylo 48 let, kdežto Zuzaně bylo teprve 28. Skutečně mezi námi byla jistá věková propast, kterou jsem se ale rozhodl překonat,“ vysvětluje Jiří odhodlaně. „Musel jsem zkrátka Zuzanu přesvědčit, že na věkovém rozdílu mezi námi přece nezáleží, protože toho máme hodně společného. Trvalo několik měsíců, než se ode mě nechala přemluvit.

Nakonec se mi i přiznala, že měla strach z názorů ostatních lidí, bála se totiž, co na náš věkový rozdíl řeknou. Když ale viděla, že o ni skutečně stojím, a uvědomila si, že nás pojí mnohem více, souhlasila s tím, že spolu začneme veřejně žít. Nyní se našemu počátečnímu handrkování společně smějeme,“ vypráví Jiří.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články