Lukáš (42): Manželka je skvělá kuchařka, já podle toho vypadám. Nejen, že nemám sebevědomí, teď mě navíc úplně dorazila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 45 3
muz 45 3

Bývaly doby, kdy byl Lukáš v manželství šťastný. Nemusel se ničím stresovat, svou ženu miloval a ona milovala jeho. Jenomže poslední půlrok má prý doma peklo. Jeho žena si totiž usmyslela, že je Lukáš při těle. A pokud s tím něco neudělá, opustí ho.

Před svatbou býval Lukáš poměrně štíhlý, dobře vypadající muž. Jenomže jeho manželka je vyhlášenou kuchařkou místního hotelu a ani doma v kuchyni nezahálí. Z počátku její vaření Lukáš miloval. Dnes ho proklíná.

Vyčítá mi, že jsem přibral. Prý mě opustí, když se sebou něco neudělám

„Poslední dobou neslyším od ženy nic jiného, než že jsem přibral, jsem tlusťoch. Jestli se sebou něco nezačnu dělat, tak mě prý opustí. Chtěla by chlapa, který vedle ní bude dobře vypadat. Je pravda, že ona sama má štěstí na skvělý metabolismus, a je proto hubená, ale jíme oba úplně stejně. To ale odmítá pochopit,“ stěžuje si Lukáš.

Zdroj: 123RF.COM

Potom, co mu žena párkrát nadváhu vytkla, začal cvičit, jezdit každý den na rotopedu, několikrát dokonce zašel do fitcentra. Jenomže ve chvíli, kdy začal odmítat velké porce jídla, cítila se jeho žena dotčeně. „Nevím, co mám dělat. Když nejím, vytýká mi, že se s tím vařila zbytečně. Ale když jím, řekne mi, že jsem balík a vážím metrák.“

Zdroj: 123RF.COM

Mám zničené sebevědomí i nervy

Lukáš popisuje, že když se na sebe večer či ráno dívá do zrcadla, vidí se jako ošklivý chlap. Přitom ještě donedávna o sobě měl jiné myšlenky. „Vím, že nejsem nejhubenější. Existuje ale hodně chlapů i v mém okolí, kteří jsou na tom hůř. Určitě doma ale od manželky neslyší tolik řečí,“ říká čtenář.

Bohužel mu velmi kleslo sebevědomí a poslední dobou už ani nemá chuť do cvičení. Se ženou se kromě toho neustále hádají. „Ponižuje mě před známými. Říká jim, jak se stále cpu. Když ji ale požádám, aby začala vařit nějaká dietní jídla, protože dobře vím, že to umí, oboří se na mě, že se mám hýbat a nesvádět to na ni.

Její řeči o rozchodu neberu vážně, spíš mě s nimi vytáčí

Už půl roku se Lukáš potí na rotopedu a bojuje s porcemi, které se ani po jeho požádání nijak nezměnily. Manželka mu neustále vyhrožuje tím, že ho opustí. „Dobře vím, že kvůli váze mě neopustí. Těžko by hledala někoho jiného. Ale její neustálé vyhrožování mě štve. Jsem poměrně výbušný člověk, takže je to u nás doma poslední dobou jako na bitevním poli. Nevím, co mám dělat, abych se jí zavděčil.“

Přestože Lukáš ví, že cvičení samo o sobě nezabere, aby byl doma klid, pravidelně se sebou něco dělá. Horší pro něho je vypořádat se s porcemi jídla, které mu žena chystá k obědu i večeři. „Nechápu, co po mně chce. Ať zareaguji jakkoli, je to špatně. Začínám toho už mít plné zuby.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články