Hynek (26): Místo půlnočního polibku rozchod

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 28
muz 28

Minulý rok jsme se s přítelkyní domluvili, že Silvestr a nový rok oslavíme společně s našimi přáteli na horské chatě. Můj kamarád Honza mi totiž nabídl, abychom se společně složili na pronájem krásné horské chatky, do které se pohodlně vešlo 12 lidí, a já to viděl jako ideální příležitost, jak si poslední hodiny v roce užít obklopen lidmi, se kterými mi bylo nejlépe.

Sešla se skvělá parta lidí

Na horskou chatu nás den před Silvestrem nakonec odjelo 11. Když jsme dali peníze dohromady, vyšel každého z nás pronájem chatky na čtyři dny na pěkné peníze. To byla jen třešnička na dortu celého pobytu, který už od samého začátku sliboval, že si to určitě všichni báječně užijeme. Sešla se skvělá parta lidí, všichni jsme se znali už léta a moc dobře jsme věděli, že jsme si pro vstup do nového roku nemohli vybrat lepší společnost.

Jídla i pití jsme měli dostatek, stejně tak i dobré nálady

Jak už to tak při oslavách Silvestra bývá, nechyběla nám pořádná zásoba dobrého pití a chutného jídla jsme rovněž neměli pomálu. Všechno nasvědčovalo tomu, že si poslední den v roce opravdu užijeme. Ačkoli většina lidí začíná oslavovat až v podvečerních hodinách, nám nic nebránilo v tom, abychom se do oslav naplno pustili už od rána.

Zdroj: 123RF.COM

Celý den utekl jako voda, což bylo určitě způsobené tím, že všude kolem nás panovala skvělá atmosféra a dobrá nálada. Jinak to ani dopadnout nemohlo, vždyť jsme byli na krásné horské chatě společně s lidmi, se kterými jsme se plavili na stejné vlně.

Rok se chýlil ke konci

Čím pokročilejší byla hodina, tím veselejší byla naše nálada. Alkohol nám v jisté míře proudil krví a z každého postupně opadly zábrany. Po deváté hodině večer jednoho z kamarádů napadlo, že bychom si mohli zahrát legendární dětskou hru „vadí, nevadí“. Posilněni alkoholem jsme s jeho nápadem jednohlasně souhlasili, ačkoli za normálních okolností by se nám to zdálo hloupé a dětinské. Nicméně v panující atmosféře jsme si poslušně posedali na zem do kruhu, doprostřed položili prázdnou lahev od vína a hra mohla začít.

Zdroj: 123RF.COM

Jak se rok pomalu chýlil ke svému konci, odhalovali jsme prostřednictvím původně nevinné dětské hry mnohá tajemství, o kterých jsme ani jako nejlepší přátelé, kteří si mysleli, že o sobě ví všechno, neměli ani tušení.

Dozvěděl jsem se něco, co jsem nechtěl vědět

V průběhu hry padaly nejrůznější otázky i zvláštní úkoly. Hra byla slušně rozjetá a všichni se dobře bavili až do okamžiku, kdy moje přítelkyně, toho času již silně ovlivněna alkoholem, najednou prohlásila, že mě už tři roky podvádí. Najednou se kolem nás rozprostřelo ticho, nikdo z nás takový vývoj událostí nečekal. Přítelkyni se očividně ulevilo, že konečně mohla s pravdou ven, protože se tomu jako jediná od srdce zasmála. Mně to ale vtipné nepřišlo ani trochu.

Půlnoční polibek se nekonal

Po zbytek večera, kterého ale už moc nezbývalo, jsem měl naprosto zkaženou náladu. Dokonce bych si troufl tvrdit, že jsem po tomto zjištění dokonale vystřízlivěl. Když se kamarádi, kteří na chatu přijeli v páru, s úderem půlnoci vydali ven, aby si dali tradiční půlnoční polibek, místo toho, abych i já svou přítelkyni obdařil vášnivým políbením, jsem se s ní rozešel.

Takovou oslavu konce roku jsem si tedy rozhodně nepředstavoval.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články