Erik (40): Byla to jen aférka a najednou se z toho stal megaproblém

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 233
muz 233

Příběh Erika dokazuje, že i krátký úlet může změnit celé manželství. Zapletl se se svou kolegyní, se kterou se dvakrát sešel na příležitostný sex. Půl roku po celé události se ale jeho žena dozvěděla pravdu. I když se ji snažil přesvědčit, že to nic neznamenalo a je to už dávno, ona se mu rozhodla udělat ze života peklo.

„Už je to půl roku, co se žena o všem dozvěděla. Já mám od té doby přísný režim,“ říká Erik. Přiznává sice, že si to tak trochu zaslouží, na druhou stranu teď nemá žádné soukromí a manželství je pro něho jako vězení.

Byl to krátký úlet, ale moje žena se o něm po půl roce doslechla

Že byl Erik nevěrný, by se jeho žena nikdy nedozvěděla nebýt jeho nejlepšího kamaráda. Ten si totiž s hlasitostí rozhovoru nikdy nedělá příliš starosti a mluví o všem otevřeně. „Moje žena byla v pracovně a já s ním rozebíral nějaké dokumenty ohledně jeho auta. On se nějak prořekl, že jsem spal s jinou. Byl asi jediný, komu jsem se svěřil,“ říká Erik. „Bohužel moje manželka má uši jako rys, takže i přes zavřené dveře do pracovny pochopila, co se stalo. Hned po odchodu kamaráda mi to pěkně osolila.“

Erik do poslední chvíle doufal, že jeho žena nic neslyšela. Kamaráda okřikl a při odchodu mu ještě vynadal. Jenomže když ho vyprovodil a jeho žena po něm hned střihla zlostným pohledem, věděl, že bude zle. „Hned jsem jí začal objasňovat, že to bylo jenom dvakrát a je to dávno. Nic to pro mě neznamenalo. Jenomže je pochopitelné, že to ji neuklidnilo.

Omluvu nakonec po týdnu přijala. Od té doby si mě ale hlídá

Erik spal týden na gauči, několikrát denně se pokoušel se ženou usmířit, ale nikdy s ním nemluvila. „Omlouval jsem se, prosil o odpuštění, bál jsem se, že mě opustí. Nakonec po týdnu tiché domácnosti uznala, že už jsem trpěl dost a řekla mi, že mi odpouští a věří mi, že to bylo jenom krátké zaváhání. Myslel jsem, že tím celá věc končí. Mýlil jsem se,“ svěřuje se čtenář.

Od toho dne má totiž Erik nastolený pevný režim. „Po práci se nesmím nikde zdržet. Pokud se tak stane, hned volá šéfovi a ujišťuje se, že mám opravdu pracovní jednání. Dělá mi tím ostudu. Když jdu někam s kamarády, musím říci s kým jdu a kdy se vrátím. Navíc se ještě většinou snaží jít se mnou, což se mně ani klukům nelíbí.“

Erik chápe, čím se provinil. Rozumí tomu, že si ho teď jeho žena chce hlídat a také ho pořádně vytrestat. Nemá ale najednou žádný osobní život. Ona vidí úplně do všeho. Stále mu nedůvěřuje a komplikuje mu život svými požadavky. „Já ji miluji. Udělal jsem chybu a asi za ni teď musím zaplatit. Není pro mě ale snadné se s tím vyrovnat. Kdykoli provedu něco, co se jí nelíbí, hned připomíná, co jsem udělal. Už je to téměř k nevydržení. Jenže bohužel, co jsem si nasel, musím si teď sklidit.“

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články