Tadeáš (34): Rozvod kvůli splněnému snu: Manželka neunesla, že se chci stát zápasníkem MMA

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz mma
muz mma

Už jako malého kluka mě to táhlo k bojovým sportům, moje maminka však ze všeho takového měla neskutečný strach, proto mi nikdy nedovolila, abych se této aktivitě věnoval. V pubertě jsem měl jiné zájmy. Mnohem více pozornosti jsem věnoval holkám, takže jsem na svůj sen stát se zápasníkem MMA na několik let úplně zapomněl. Touha po splnění tohoto snu se ve mně probudila teprve před pár lety. Tentokrát mi však v cestě nestála moje máma, nýbrž moje manželka.

Když jsem své ženě oznámil, čemu bych se chtěl věnovat, nechtěla o tom ani slyšet. Dokonce mě nazvala bláznem, který se chce na stará kolena nechat zmrzačit. Oponoval jsem tím, že se cítím skvěle a jsem v těch nejlepších letech. Ona si však nadále stála za svým.

Už jednou jsem se na svůj sen vykašlal, podruhé tu chybu neudělám

Zápasy MMA mě vždycky nesmírně bavily a přitahovaly moji pozornost. Poctivě jsem sledoval všechna utkání, nevynechal jsem jediný zápas, ať už na zahraniční, nebo na domácí scéně. Moje žena tento můj koníček nikdy nechápala, ani jednou se společně se mnou na zápas v MMA nedívala. Vždycky o tom prohlašovala, že to je vědomé ubližování si, a říkala, že absolutně nechápe, jaký cvok se může nechat dobrovolně mlátit.

Ve mně však stále dřímala touha postavit se svému soupeři v kleci. Už jednou jsem se na svůj sen vykašlal, podruhé jsem tu samou chybu udělat nechtěl. Proto jsem manželce oznámil, že začínám s tréninkem pod vedením profesionálního zápasníka MMA.

Doma jsme se hádali, manželka nesnesla představu, že se nechávám mlátit

Konečně jsem si začal plnit něco, po čem jsem dlouhé roky toužil. Vzhledem k mému věku byly začátky daleko složitější, než kdybych začal už tenkrát, třeba v pubertě. Já se ale rozhodl nevzdat se. Sen v podobě prvního zápasu v kleci jsem měl doslova na dosah ruky. Proto jsem tvrdě dřel a do tréninku dával maximum.

Manželka s tím samozřejmě nesouhlasila a doma jsme se kvůli tomu často hádali. Nesnesla totiž představu, že se dobrovolně nechávám mlátit. Nenechala si vysvětlit, že všechny ty rány jsou potřeba k tomu, abych to jednou někam dotáhl. Byla přesvědčená, že jí to dělám natruc, protože jsem přece moc dobře věděl, že si nepřeje, abych se MMA věnoval. Ani každodenní hádky s mojí ženou mě však neodradily.

Postavila mě před hotovou věc: buď MMA, nebo rozvod

Konečně se mi začalo dařit a pozoroval jsem na sobě výsledky. Od trenéra jsem slýchával jen samou chválu, což mě neskutečně popohánělo kupředu. Měl jsem za sebou také několik zápasů v kleci, i když nebyly zrovna výherní. Žil jsem svůj sen a cítil se neskutečně skvěle.

Manželka se ale rozhodla, že praskne moji bublinu a postaví mě před hotovou věc. Dala mi totiž na výběr: buď se i nadále budu věnovat tomu praštěnému sportu, nebo podá žádost o rozvod. Na okamžik jsem váhal, dokonce jsem si pohrával s myšlenkou, že bych kvůli své ženě opět zahodil svůj sen.

Pak jsem si ale uvědomil, že bych vedle sebe mnohem raději viděl ženu, která mě bude podporovat v tom, co mě baví a co miluji. Tak jsem jí ty hloupé rozvodové papíry podepsal a nechal ji, ať z mého života odejde.

Nyní jsem sám, poctivě se věnuji MMA a věřím, že se v mém životě objeví někdo, kdo mě bude podporovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články