Erik (32): Na naše první rande si vzala svého otce, po chvíli jsem pochopil proč

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 6
muz 6

Když jsem s ní seděl poprvé v restauraci u stolu a přemýšlel, co říct, nikdy mě nenapadlo, že se nakonec náš vztah opravdu někam posune. Kdo by chtěl chodit s ženou, která ve třiceti bere na rande jako doprovod svého otce? Jenomže jsem ji odsoudil dřív, než jsem vše pochopil. Když jsem poznal, jak se mýlím, rozhodl jsem se, že ona je děvče pro mě.

Seznámili jsme se přes internet. V dnešní době to není nic zvláštního. Poslala mi několik svých fotek, já zase vyfotil nějaké to selfie pro ni. Líbila se mi jak vzhledově, tak i povahově. Vtipná, sportovkyně, hudebně nadaná, pracovnice na vysoké pozici v managementu. Nejde o to, že by mi snad záleželo na její práci, ale její post značil, že bude také inteligentní.

Setkali jsme se v malém baru. Měl jsem pocit, že všechny pohledy směřují k nám

První schůzku jsme si domluvili v malém podniku, kde nebude mnoho lidí. I přesto jsem měl pocit, že několik skupinek lidí se vyloženě kochá mým ponížením. Naproti mně totiž ke stolu usedla nejen Natálie, ale i starší muž, kterého představila jako svého otce. A zatímco z dívky vyzařovalo nadšení a očekávání z naší schůzky, potetovaný svalnatý tatík se tvářil, že mě co nevidět chytne za límec a vyhodí ze dveří baru.

Naznačil jsem, že jsem nečekal společnost, ale muž jen zahučel, že jistota je jistota a začal si hrát s telefonem. Proto jsem se rozhodl ho přehlížet. A přestože mi bylo trapně, navázal jsem s dívkou konverzaci, jako by tam otec nebyl. A ukázalo se, že si skvěle rozumíme. Mým hloupým vtipům se dokonce několikrát pousmál i Natálčin táta, ale to jen tak nenápadně, aby neztratil vizáž drsňáka.

Zdroj: 123RF.COM

Před odchodem mi všechno vysvětlila. Její otec nesouhlasil. Teď je rád

Když jsme se zvedali k ochodu, řekla mi, že se jí líbím, a proto ke mně bude upřímná. Její otec se nejprve ujistil, že chce opravdu mluvit. Očividně se mu to nelíbilo, a já proto čekal nějaké velké tajemství. Sdělila mi, že ji předchozí přítel dost dlouho bil a trvalo jí, než se z toho psychicky dostala a dokázala se od něho odloučit. Později prý šla na rande přes internet a dopadlo to tak, že ji falešný nápadník okradl o mobilní telefon a peněženku.

Proto se její otec rozhodl, že když si chce i přes to všechno najít vztah, musí ji chránit. Omluvil jsem se mu za své nezdvořilé chování a on trochu roztál. Na další schůzku už dceru nedoprovázel. Brzy se ukázalo, že Natálie je možná ta, se kterou bych chtěl strávit zbytek života. Jsme spolu rok, miluji ji, s její rodinou si skvěle rozumím a dělám vše pro to, abych jí vynahradil veškerou bolest, kterou si kdy v životě zažila.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články