Dominik (33): Manželčina dcera mě nesnáší. Žena kvůli tomu zvažuje rozvod

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
nechce otce
nechce otce

Lauru jsem si vzal před třemi lety. Byl jsem tenkrát po ošklivém rozchodu s bývalou partnerkou a Laura byla asi půl roku rozvedená. Padli jsme si do oka a něco uvnitř nás nám říkalo, že bychom mohli do dalších let vykročit společně. Po půlroční známosti jsme se v kruhu našich nejbližších vzali a já myslel, že teď už bude můj život zalitý sluncem. Spletl jsem se…

Přiženil jsem dceru

Asi bych měl zmínit, že jsem si nevzal jen Lauru, ale společně s ní jsem přiženil i její dceru z předchozího manželství Lucinku. Byla to krásná holčička a já věděl, že pokud mi to dovolí, budu ji zahrnovat láskou, jako by byla moje vlastní. A kdo ví – třeba bychom k ní mohli společně s Laurou brzy přidat sourozence.

Nějak tak jsem si to představoval, realita ale byla úplně jiná. Lucinka mě totiž neměla ráda od prvního okamžiku a dávala mi to dost jasně najevo. Na šestiletou holčičku možná až příliš.

Zdroj: 123RF.COM

Snažil jsem se

Laura si dceřina chování samozřejmě ihned všimla, ale to víte – matka bude vždy a za jakékoli situace stát na straně svého dítěte. Přesto se mě snažila konejšit, ať tomu dám čas. Lucinka si dle jejích slov jen potřebovala zvyknout na nový život, který už Laura nesdílela s jejím otcem. Já jsem však byl v očích malé Lucky ten, kvůli kterému s nimi nemohl bydlet její milovaný tatínek – vysvětlete tak malému dítěti, že se jeho matka s otcem rozešli kvůli něčemu úplně jinému.

Nicméně na popud Laury jsem se snažil. Lucku jsem bral na výlety, jenže ona odmítala. Kupoval jsem jí hračky, vždyť to na děti platí, ne? Jenže ona je nechtěla.

Nesnáší mě

Už jsou to tři roky, Lucka vyrostla v mladou slečnu, ale náš vztah se nezlepšil. Ba spíše naopak. Teď má z celé věci svůj rozum a je přesvědčena, že já jsem ničitel její rodiny. Nesnáší mě, nechce se mnou trávit čas, odchází do jiné místnosti, aby nebyla ve stejné společně se mnou. Trápí mě to, protože jsem pro náš vztah udělal maximum. A trápí to i Lauru, která ale s dcerou nehne. Je to prostě máma a máma vždy kope za tým svých dětí, to dá přece rozum.

Uvažuje o rozvodu

Zdroj: 123RF.COM

Až na nepříliš dobré vztahy s Luckou jsem s Laurou neskutečně šťastný. Nic nám v manželství nechybí, skvěle si rozumíme. Troufnu si tvrdit, že je to láska mého života. Že přesně na tuto ženu jsem čekal. Nedávno mě ale Laura zaskočila myšlenkou, která mi doteď nedá spát.

„Možná bychom se měli rozvést“ řekla mi večer, když jsme v posteli sledovali televizi. Zastavilo se mi srdce, nechápal jsem proč. Laura pokračovala, že ji ubíjí náš vztah s Luckou, že nechce, aby byla Lucinka nešťastná, a že rozvod se možná jeví jako nejlepší řešení. Nemohl jsem uvěřit tomu, co říká. Od té doby jsme o tom už nemluvili, ale ve mně stále hlodá pochybnost, jestli Laura jednoho dne skutečně kvůli dceři nedonese rozvodové papíry.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články