Denis (23): Zamiloval jsem se do nevlastní sestry. Ona to opětuje, ale nemůžeme s tím nic udělat

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 25
muz 25

Člověk si nevybere, do koho se zamiluje. Někdy je zkrátka potřeba své pocity překonat, protože protějšek naši lásku neopětuje, nebo už ji dal někomu jinému. Pokud jsou ale city oboustranné, a přesto spolu dva lidé nemohou být, je to mnohem horší. Alespoň to tvrdí Denis, který se zamiloval do své nevlastní sestry.

Do svých patnácti let ani netušil, že nějaké sourozence má. Dnes se se Sárou vídá téměř denně. Je jim spolu dobře, o svých pocitech si vzájemně řekli. Přesto spolu nemohou být.

Otec nás opustil, když mi bylo pět. Nevěděl jsem, že má někde novou rodinu

„Když mi bylo pět, táta odešel od rodiny. S mamkou se hodně hádali, nikdy neuzavřeli manželství, když mu řekla, aby šel, sebral se a nechal nás, místo aby bojoval,“ vypráví Denis. Mladíka nikdy nenapadlo, že by jeho otec založil novou rodinu. S matkou žili sami dlouhé roky, než si ho na internetu vyhledala jakási Sára a prozradila mu, že je jeho nevlastní sestra.

Zdroj: 123RF.COM

„Nejdřív jsem si říkal, že mě to moc nezajímá. Nic, co se týkalo mého otce jsem nechtěl znát, jsem na něj naštvaný za to, jak se zachoval. A to, že mi napsala třináctiletá dívka, která touží po tom poznat nevlastního bratra mě zprvu nijak nepřesvědčilo.“ Denis ale po pár dnech chatování změnil názor. Sára se na svůj věk chovala prý dospěle. O otci mluvila jen málo, protože chápala, že pro Denise je to složité téma. Nakonec se z nich na chatu stali dobří přátelé.

Trvalo pět let, než jsme se poprvé sešli

I když si Denis myslel, že z přátelství brzy sejde, nakonec se ukázalo, že si se Sárou i po pěti letech mají co říct. „Chvílemi jsme se dokonce bavili nad tím, že máme společné geny. Skoro ve všem jsme si rozuměli. Brzy jsme si začali kromě psaní i volat a po pěti letech jsem se rozhodl poznat Sáru osobně.“

Denis se Sárou se brzy začali vídat pravidelně. Ačkoli je mezi nimi hodinová cesta vlakem, skoro každý týden si najdou čas zajít na bowling nebo do kavárny. Jejich rodiče podle Denisových slov o všem ví a nemají problém s tím, že se jejich děti přátelí. Jenomže přátelství přerostlo už před nějakou dobou v něco mnohem většího.

Zdroj: 123RF.COM

„Začal jsem pociťovat, že se mi Sára líbí. Jako děti jsme spolu nevyrůstali, já ji proto nevnímám jako sestru, ale jako kamarádku. Dnes je jí dvacet jedna. Je to milá, vtipná a krásná slečna. A já k ní cítím náklonnost. Kdybych v tom byl sám, snažil bych se s tím něco udělat, ale ona byla první, kdo mi řekl, že se do mě asi zamilovala,“ vypráví Denis. Jenomže jako sourozenci nemohou se svou láskou nikam pokročit.

„Několikrát jsem chtěl se schůzkami přestat. Nikdy mezi námi k ničemu nedošlo a ani to nechci. Myslel jsem, že kdybychom se nevídali, najdeme si každý někoho jiného a bude to v pořádku.“ Jenomže i přesto, že Denis několik schůzek zrušil, nakonec vždy podlehl a se Sárou se sešel. Jejich vztah se zastavil na mrtvém bodě. Tráví spolu téměř každou volnou chvíli. Mluví spolu otevřeně o svých pocitech. Přesto vědí, že jediné, co mohou dělat, je společný bowling a káva.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články