David (19): Divil jsem se, proč chce být se mnou žena o 20 let starší. Po měsíci mi to došlo

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
mlady muz
mlady muz

David si dnes uvědomuje, jak byl ve vztahu naivní. Před tím, než se nastěhoval k Denise, měl pouze jeden vztah, který sám popisuje jako několikatýdenní omyl. Když ale potkal o dvacet let starší ženu, která mu zprvu nadbíhala, jak jen mohla, podlehl jejímu kouzlu a po několika společných nocích se k ní rozhodl nastěhovat.

„Bylo to narychlo. Rodiče mi řekli, že když jsem skončil se školou, nebudou mě dál živit a mám si najít bydlení,“ popisuje svou situaci David, který využil příležitosti a nastěhoval se do domu k někomu, koho znal sotva pár měsíců.

Divil jsem se, co na mně vidí. Z mé strany to nebyla láska, ale mladická nerozvážnost

David nechápal, co na něm dospělá, bohatá, úspěšná podnikatelka vidí. Zatímco on odešel ze školy kvůli špatným známkám a začal pracovat jako skladník ve firmě, čtyřicetiletá Denisa vedla podnik zděděný po svém otci a veškerými vydělanými penězi si získávala jeho pozornost. David se měl dobře, proto neuvažoval nad tím, zda je to skutečně láska, co ho u Denisy drží.

„Nic mi nechybělo. Měl jsem kde bydlet, co jíst, když se se mnou Denisa jednou za tři strávila noc, myslel jsem, že mě miluje a já miluji ji. Jenomže jsem nic nevěděl o tom, co je to láska. A vlastně to stále nevím, vždyť je mi devatenáct,“ obhajuje se.

Zdroj: 123RF.COM

Po měsíci se všechno změnilo a mně došlo, proč zrovna já

Když Denisa nabyla jistoty, že nemá David kam jít a že je jí schopen podlehnout, kdykoli si zamane, zcela změnila své chování. „Začala se mnou jednat jako s malým klukem. Pořád mě peskovala, že není umyté nádobí, že jsem si nezul boty už přede dveřmi, že jsem byl s kamarádem po práci na pivu. Nelíbilo se jí nic, co dělám. Povyšovala se, neustále opakovala, že jsem o dvacet let mladší a budu ji poslouchat,“ vypráví David. Brzy mu došlo, že je pro Denisu jakási náhražka.

Denisa před několika lety ztratila přítele a pětiletého syna. „Stal jsem se jejím dítětem. Měl jsem pocit, jako by si myslela, že je má matka,“ popisuje situaci David. Jak se Denisa měnila, mladík začal chápat, že vztah není zdaleka takový, jaký si ho maloval. Brzy své přítelkyni řekl, že je na čase skončit. „Pohádali jsme se a já na ni křičel, že není moje matka. Ona mi na to odpověděla, že se o mě stará a dává mi všechno a já se jí odvděčím tím, že jsem drzý. Uvědomil jsem si, jak moc mi připomíná moje rodiče.“

David si s kamarádem našel malou garsonku. Nájem sice sotva zvládají, ale oba věří, že se brzy budou moct postavit na vlastní nohy. „Raději se teď budu nějakou dobu věnovat přesčasům v práci než holkám,“ směje se mladík. Podle jeho vlastních slov má ještě spoustu času na to, aby poznal, co je to skutečná láska.

David, Jihlava

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články