Martin (41): Když jsem se dozvěděl pravdu o manželčině minulosti, ihned jsem si zabalil a odešel

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 15
muz 15

Martin měl pocit, že svou ženu hodně dobře zná. Jenomže ona mu nikdy neřekla pravdu o svém předchozím životě. Když se vše dozvěděl, došlo mu, že jeho manželství je jedna velká lež. Zjistil totiž, že předním měla Radka už tři manžely a pokaždé je při rozvodovém řízení obrala o vše.

Seznámili se přes seznamku. Nejprve spolu tři měsíce jenom chatovali, později zašli párkrát na rande. To bylo Martinovi třicet pět, Radka je o rok mladší. Padli si do oka, ale trvalo rok, než spolu vůbec začali kvůli vzdálenosti skutečně chodit. Když si Martin myslel, že se jedná o ženu jeho života, přistěhoval se k ní a o dva roky později ji požádal o ruku.

Nikdy mu neřekla nic o předchozích vztazích

Radka tvrdila, že říká Martinovi vše. Vyprávěla mu o svém dětství, o rodičích, kteří žijí údajně v zahraničí, o své práci. Nikdy se ale nezmínila o tom, že je Martin její čtvrtý manžel. „Zjistil jsem to v podstatě náhodou. Uklízel jsem doma ve starých dokumentech. Myslel jsem si, že jí udělám radost. Jenomže jsem narazil na několik svatebních fotek. Nejvíc mě překvapilo to, že na každé byla s jiným mužem. Na poslední z nich bylo datum jen půl roku před naší první schůzkou.“

Zklamaný Martin se rozhodl pátrat dál. Fotografie schoval a podle jmen na nich vyhledal posledního manželčina exmanžela. Toho poté kontaktoval přes internet. Žádné odpovědi se ale nedočkal, začal proto hledat informace v rodinných dokumentech. „Trvalo mi to asi tři dny, než jsem zjistil, že s každým z manželů vydržela sotva pár měsíců a také kolik peněz díky právníkům získala při rozvodech. Nejsem zrovna hrdý na to, že jsem procházel manželčiny soukromé spisy, ale ve výsledku jsem rád, že jsem to udělal,“ vypráví Martin.

Zdroj: 123RF.COM

Okamžitě jsem od ní odešel. Jsme v rozvodovém řízení

„Dlouho mi lhala. Neřekla mi o sobě vlastně nic, co by byla pravda. Její rodiče jsou v Česku, i to jsem díky fotografiím a zprávám zjistil. Nevím, proč mi o nich lhala.“ Radka je nyní postavena do situace, kterou nezná. O rozvod totiž nezažádala ona, ale její protějšek. Martin také chytře odmítl podepsat předmanželskou smlouvu a je si jistý tím, že ho jeho žena nemá o co okrást. Zároveň ale chápe, že v tomto oboru není Radka úplným nováčkem, doufá proto, že se rozvod obejde bez komplikací.

„Zamiloval jsem se do nesprávné osoby. Když jsem zjistil, co všechno mi o sobě neřekla, došlo mi, že vlastně miluji někoho, kdo ani neexistuje. Nejsem smutný, že to končí. Věřím, že si najdu ženu, která mě nebude podvádět a která ocení nejen můj majetek, ale také mě samotného.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články