Chtěl vypadat jako chlap z posilovny. Teď řeší Patrik (28) problémy se zdravím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
fitness
fitness

Návštěva posilovny je prvním krokem k získání postavy snů. Také čtenář Patrik si umanul, že shodí přebytečná kila, nabere svalovou hmotu a vydá se na cestu za svou ideální postavou. Ještě netušil, že ho jednou kvůli jeho rozhodnutí čeká řešení problémů se zdravím.

Začal s cvičením hned po Vánocích

Přes vánoční svátky se mnoho lidí rozhodne pro předsevzetí. Do nového roku si slibují více pohybu a méně jídla. Podobně na tom byl i Patrik, který se za svou váhu už dlouhodobě styděl, nemohl najít přítelkyni a přátelé se mu začínali posmívat. Při nejbližší možné příležitosti se odhodlal a zamířil do fitness centra s tvrdým cvičebním plánem. Doma navíc dodržoval speciální jídelníček, aby jeho snaha v posilovně nebyla zbytečná.

Úbytek váhy mu přinášel štěstí a radost

Jeho plán se zdál být účinný, jelikož s každým týdnem váha ubývala a na jeho těle se konečně začaly objevovat alespoň malé známky svalstva. Jako motivaci si zvolil sledování kulturistů na sociálních sítích, což dnes hodnotí jako hlavní zdroj svých zdravotních obtíží. „Začal jsem se s nimi porovnávat. Chtěl jsem větší ramena, užší pas a perfektní opálení,“ popisuje své počáteční nadšení Patrik. Ani přes denní snahu v posilovně se nedokázal přiblížit svému ideálu a začal upadat do depresí.

Na nic jiného nemyslel

„Vždy jsem odsuzoval ty, kteří měli poruchu příjmu potravy. Po čase jsem se ocitl na stejném místě a vůbec jsem si to neuvědomoval,“ říká. Patrik si začal pečlivě hlídat každý pokrm, chodil denně do solária, aby získal hnědý odstín kůže, a i v noci spal se stahovacím opaskem, protože si přál, aby jeho pas dosáhl co nejužších rozměrů.

Dolehla na něj únava a vyčerpání

Nedostatek živin, přemíra záření ze solária a špatný spánek začaly zhoršovat kvalitu Patrikova života. Už si neužíval každý den jako dřív, což jeho mysl táhlo ještě více ke dnu. „V posilovně mi kluci nabízeli prášky, po kterých budu mít spoustu energie a svalová hmota bude přibývat. Neváhal jsem a pár jsem jich vyzkoušel,“ vypráví. Ke všem Patrikovým problémům rázem přibyla ještě zvýšená teplota a občasný třes. Vyděsil se a pochopil, že dál nemůže pokračovat.

Potřeboval zkušeného rádce

„Všechno jsem dělal špatně a potřeboval jsem čas, abych si to uvědomil. Několikrát jsem zkolaboval a věděl jsem, že to musí přestat,“ líčí Patrik. Našel si spolehlivého osobního trenéra, který poukázal na všechny chyby, kterých se dopouštěl. Postupně ho také začal učit všemu, co sám při své cestě k dokonalému tělu zažil a vyzkoušel.

Patrik má sice v hlavě stále nereálný obraz o tom, jak by chtěl v budoucnu vypadat, ale radí se o všem se svým trenérem a neriskuje zbytečně své zdraví.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články