Bedřich (40): Jsem jiný. Vytvářím si vlastní obal pro knihy. Původ materiálu by mohl ostatní pohoršit

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 3
muz 3

Bedřich si našel opravdu netradiční koníček, nad kterým by se kdekomu klidně mohl obrátit žaludek. O jeho zálibě prozatím vědí jen jeho nejbližší přátelé a ani ti se netvářili kdovíjak nadšeně, když jim o svém koníčku vyprávěl.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Bedřich se před mnoha lety vyučil na truhláře. Před dvěma lety ale našel zálibu v jiném povolání a rozhodl se, že začne studovat na zvěrolékaře.

Truhlařina mě bavila, ale měl jsem chuť zkusit něco jiného

Když jsem se před lety nadchl pro studium truhlařiny, nebylo tenkrát příliš mnoho možností. Je pravda, že do truhlařiny mě zčásti natlačil i můj otec – vyučený a nadšený truhlář, který si představoval, že jednoho dne rozjedeme rodinný podnik.

Po studiu jsem se truhlařině skutečně začal věnovat a nemohu říci, že by mě to nebavilo. Je to krásná práce, mnohdy hraničící až s uměním. Přesto jsem měl chuť zkusit po letech něco nového.

Manželka tomu zpočátku nechtěla uvěřit

Když jsem za svojí ženou přišel s nápadem, že budu studovat na zvěrolékaře, nejdříve se mi vysmála. Myslela si totiž, že si z ní dělám legraci. Mě však její reakce zaskočila.

Až po nějaké době tu informaci v sobě zpracovala a omluvila se mi, jak reagovala. Naopak mě pak začala podporovat v tom, co chci udělat. Tento obor mě začal lákat čím dál více. V té době jsem ještě netušil, že ve mně vzbudí i touhu po novém koníčku.

Vyrobil jsem si vlastní obal na knihu

Během studia jsem se dostal k opravdu zajímavým aktivitám. Mimo jiné jsem měl také přístup k různějším částem zvířecích těl, se kterými jsme pracovali. Tehdy poprvé jsem dostal ten nápad.

Zkusil jsem z rozřezaných částí vyrobit obal na knihu. Na internetu jsem dohledal způsob, který jsem vyzkoušel, a byl jsem překvapen, že to funguje.

Manželka byla znechucená a zakázala mi vyrábět další

Měl jsem radost z toho, co se mi podařilo, a logicky jsem se s tím pochlubil své ženě. Nejdříve obal na knize obdivovala a prohlížela si ho ze všech stran. Uznale mě pochválila. Když jsem jí však řekl, z čeho jsem obal vyrobil, zahodila ho znechuceně na zem.

U své ženy jsem se nedočkal pochopení pro nový druh koníčku, který jsem si našel. Ba spíše naopak. Vůbec se jí to nelíbilo, a dokonce mi zakázala v tom pokračovat.

Obaly na knihy vyrábím dál. Přátelé je obdivují a já raději mlčím

Sice jsme se kvůli tomu se ženou několikrát pohádali, ale výroby obalů pro své knihy jsem se nevzdal. Začalo mě to bavit. Přispěly tomu i reakce přátel, kteří je obdivovali, zatímco manželka potlačovala potřebu zvracet. Jen ona totiž znala pravdu.

O své zálibě mlčím, respektive nesvěřuji se, z čeho pochází obaly, které zdobí moje knihy. Je mi jasné, že bych se nedočkal pochopení.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články