Adam (23): Přítelkyně nemůže do obchodů, o to víc utrácí na internetu. Nejspíše jí seberu kreditní kartu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 6 1
muz 6 1

Koronavirová situace v České republice kromě jiného ovlivňuje také ekonomiku. Na jedné straně lidé zprvu skupovali v obchodech trvanlivé potraviny a mohlo se zdát, že se tržby obchodů zvednou, na straně druhé se ale většina podniků zavřela a lidé byli nuceni zůstat doma. Zatímco většina z nás přestala utrácet za zbytečnosti, které se nám každý den staví během běžného života do cesty, Adamova přítelkyně Pavla se bez nakupování neobejde. Začala proto objednávat zboží z internetu. To ovšem přijde s poštovným mnohdy i o stovky korun dráž.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Já jsem ten, kdo v naší domácnosti vydělává větší peníze. Přítelkyně studuje, proto mi stačí, když přispěje na nájem. Má k dispozici mou kartu. Kdykoli si chce koupit nějaký nový kus oblečení, nezlobím se, když utrácí,“ vypráví Adam. „Jenomže teď během karantény je to jiné. Z účtu mi najednou začaly mizet velké částky.“

Jejím koníčkem jsou procházky po obchodech

Podle Adama nikdy Pavla neutrácela přehnané peníze za nesmysly. Stačilo jí projít se po obchodě, nějaký ten kousek si vyzkoušet, zjistit, že jí nesedí, a zase ho dát zpět na ramínko. „Do měsíce si koupila třeba jedno nebo dvě trička. Občas zašla na něco dobrého do restaurace, protože ani jeden z nás nemáme čas na vaření, já kvůli práci, ona kvůli škole. Ale to mi nikdy nevadilo, neutratila tolik, aby mě to muselo trápit,“ říká.

Jenomže teď, když Adam předpokládal, že se jejich finanční situace nijak nezmění, ho Pavla překvapila svým jednáním. Začala totiž najednou utrácet velké částky za věci, které nejsou podle něho vůbec potřeba.

Já chodím do práce. Ona prohlíží online obchody

Adam i nadále chodí do práce. Má ale zkrácenou pracovní dobu a vrací se domů poměrně brzy. „Kdykoli přijdu domů, čeká mě teplé jídlo. Problém ale je, že je to jídlo objednané z restaurace, která si účtuje za dovoz klidně dvě stovky. Mám teď více času, a tak jsem sliboval, že budu vařit já, když se Pavle nechce. Ale pokud se snažím a něco udělám, ona to odmítne s tím, že má chuť na něco z restaurace. Trochu mi snižuje sebevědomí, že jí moje jídla nechutnají,“ přiznává čtenář.

Finančně se samozřejmě jídla s dovozem projevují na jeho účtu. Horší je to ale s oblečením. „Za těch čtrnáct dní v karanténě už nám přišlo sedm balíčků. A kdo ví, kolik jich ještě objednala. Problém s věcmi na internetu je totiž ten, že si je nemůže vyzkoušet, a tak má pocit, že jí všechno bude slušet. Přitom ale jednu blůzu už vrátila, protože jí neseděla, u těch ostatních jsem si jistý, že je nosit nebude, protože na ní zkrátka nevypadají tak dobře jako na modelkách v katalogu.“

Adam se s přítelkyní zkoušel na toto téma bavit, ale vždy to vedlo k hádkám. A jelikož chce podle svých slov karanténu zdárně přežít, je pro něj jedinou možností sebrat Pavle kartu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články