Dalibor (37): Manželka naše děti strojí jen do značkového oblečení, spolužáci je považují za snoby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 39
muz 39

Dalibor a jeho rodina si nežijí špatně. On i jeho žena mají slušně placenou práci, která jim umožňuje žít v určitém standardu. Ačkoli je Dalibor na jednu stranu rád, že dokázal svoji rodinu finančně zabezpečit, je tu jedna věc, která ho velmi trápí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jeho žena totiž peníze využívá k tomu, aby jejich dětem kupovala pouze značkové oblečení. Zastává totiž názor, že když na to mají, měli by to ukázat. Bohužel si na rozdíl od svého manžela neuvědomuje, že tím svým dětem způsobuje akorát tak problémy.

Finančně jsme na tom nikdy nebyli špatně

Pokud jde o finance, nikdy jsme si nemohli stěžovat. Měli jsme s manželkou to štěstí, že se nám oběma podařilo sehnat takovou práci, která nás bavila a zároveň nám dokázala vydělat pěkné peníze. Hřálo mě, že moje rodina nestrádá. Byl jsem rád, že našim dětem můžeme dopřát kroužky. Je mi jasné, že ne každý má to štěstí.

Manželka si nenechá vymluvit, že naše děti nepotřebují jen značkové oblečení

Už od doby, kdy moje žena čekala naše první dítě, nakupovala ještě nenarozenému miminku pouze značkové oblečení. Už tenkrát se mi nedařilo jí vymluvit, že dítě nepotřebuje tolik značkového oblečení, zvláště malé miminko, které ze všeho hrozně rychle vyroste. Za výbavičku pro miminko utratila desetitisíce.

Její záliba ve značkovém oblečení ji nepřišla ani po letech. Děti rostly a ona jim stále kupovala pouze značkové hadříky. Pochopil bych, pokud by je chtěla pěkně obléknout třeba do školy, k lékaři nebo do města. Ona ale za značkové oblečení utrácela nekřesťanské peníze i tehdy, když děti oblékala jen „na lítačku“.

Spolužáci se našim dětem posmívají, že jsou snobi

Moc dobře si uvědomuji, že si v dnešní době oproti jiným lidem moje rodina žije nadprůměrně. Nenapadlo by mě ale, že se kvůli penězům dokážou spolužáci obrátit proti našim dětem. Nejednou se totiž stalo, že se jedna z dcer vrátila ze školy domů s pláčem, protože jí děti řekly, že je namyšlená „snobka“. Kvůli tomu, že nosí pouze značkové a viditelně drahé oblečení, jim totiž nadávají a nechtějí se s nimi kamarádit. Možná je za tím závist, možná je za tím něco úplně jiného, nerozumím tomu. Velmi mě ale trápí, že jsou moje dcery smutné a nešťastné.

Moje žena si nenechá nic vysvětlit, nevím si s ní rady

Několikrát jsem se na toto téma snažil bavit s mojí ženou, ta si ale nenechá nic vysvětlit a stále si stojí za tím, že dcerám bude kupovat pouze značkové věci, ačkoli moc dobře ví, že právě kvůli tomu mají ve škole problémy. Nevím si s ní rady. To se mám nechat vyhodit z práce jen proto, abychom už na luxusní oblečení neměli peníze?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články